Прес-конференція заступника губернатора В. Замикули

Цукрових буряків у 2013 році посадять менше. Чиновники говорять - зменшення незначне і не вплине на ринок і так перенасичений цукром. 30 тисяч гектарів вистачить для потреб населення. Працюватимуть над переробкою 4 цукрових заводи, а 2 - лишаться без роботи. Зараз можновладці шукають ринки збуту білого золота. Для Полтавщини перенасичення цукром глобальною проблемою не вважають.

Володимир Замикула
 заступник голови Полтавської облдержадміністрації
" Навєрно, це не сама гірша ситуація. Навєрно було б гірше, якби його не було, тоді б не було завдання пошуків ринків, вирішувати, як рухатися дальше."

Нині головним питанням для аграріїв лишається виснаження ґрунтів. Родючий шар потрібно відновлювати, тому в землю планують внести удвічі більше поживних речовин, ніж минулого року. Людям, які віддають свої землі в оренду, радять стежити за якістю ґрунтів, адже від цього залежить урожайність.

 Володимир Замикула
заступник голови Полтавської облдержадміністрації
" Сьогодні власники земельних паїв повинні поставити питання: «Ти у мене взяв в оренду земельну ділянку 10 років тому з ось таким умістом гумусу, азоту, калію, фосфору, в якому ж стані ти її передаси?»."

Вихід із ситуації для аграріїв - проект обґрунтування сівозміни, який регулюватиме родючість ґрунтів і зменшуватиме виснаження.
Цікавим є питання збільшення площ плодово-ягідних культур, проте відразу постає проблема державних сховища та консервного заводу. Наразі ягідна продукція реалізовується в приватні підприємства.
Володимир Замикула наголосив- на території області спостерігаються позитивні зростання у сфері тваринництва і аквакультури.