23 квітня- День психолога

Полтавська психологія останнім часом вийшла на зовсім новий рівень розвитку. Попри те, що у нашому місті отримати вищу психологічну освіту можна лише у педагогічному університеті, Полтава долучається до багатьох провідних напрямків цієї галузі. Спеціалісти не дивуються, почувши такі терміни, як арт-терапія, психодрама чи NLP. До того ж, у Полтаві чимало фірм пропонують пройти курси з психології, хоча фахівці із дипломами вишів цінуються набагато більше. Втім якщо кваліфікованих представників цієї професії вистачає, рівень свідомості населення ще досить низький, говорить психолог Ірина Григоренко. Полтавці звертаються до них лише, коли зовсім погано.

Ірина Григоренко
психолог
«Багато людей не розуміють, що можна отримати у кабінеті психолога. Ми живемо у невеликому місті, тут існує таке поняття, як виносити сміття з хати. Тож існує певний страх.»

Проблеми у сім’ї, травми дитинства - ось основні проблеми, з якими сьогодні йдуть до кабінету психолога. Ці негаразди зазвичай призводять до найпоширенішої недуги - стресу, а також до ряду фізіологічних хвороб. Переважно, це ішемія серця, бронхіальна астма, гіпертонія та проблеми із шлунково-кишковим трактом. Ірина Григоренко зазначає - без допомоги психолога у наш час інколи просто не обійтися - подекуди консультації у звичайній поліклініці недостатньо, аби визначити причину недуги. Щоправда, нерідко самі психологи потребують допомоги колег по цеху - це так звана супервізія.

Ірина Григоренко
психолог
«Буває багато співчуття до людини, яка знаходиться у складній ситуації. Щоб справитися із цим, ми можемо користуватися послугами наших колег, тобто брати супервізію.»

Часто психологи стикаються із ситуацією, коли до них звертаються рідні або друзі. У таких випадках фахівці радять їм інших спеціалістів - між психологами міста вже традиційно існує солідарність. До речі, свята, наприклад, Новий рік, вони відзначають також разом. Але, як не дивно, окрім дня психолога.

Ірина Григоренко
психолог
«Це на рівні привітань. Це свято ми ще не відзначали. Воно в Україні ще досить молоде.»

Психологи впевнені - незабаром обов’язково звикнуть до цієї дати. І сподіваються - люди прийдуть до того, що консультуватися із психологом - це усе одно, що займатися фізкультурою, тільки не для фізичного, а психічного здоров’я.