Депутати обговорили вартість проїзду

Ще взимку на офіційному сайті міськради оприлюдненили проект рішення міськвиконкому щодо підняття цін на проїзд у громадському транспорті до двох гривень 50 копійок. Обґрунтували це тим, що, нібито існуючі тарифи для підприємців-перевізників збиткові. Власне це питання і виноситься нині на розгляд депутатської комісії міськради з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів, цін.

 Ольга Борисенко
 заступник міського голови
"За даними перевізників, щодо результатів господарської діяльності, ві надання послуг пасажирських перевезень автомобільним транспортом, який працює у звичайному режимі руху, підприємствами у 2012 році отримані збитки від 21 до 222 тис.грн."

Разом з тим , нагадаємо вимогою перевізників було встановлення тарифу у 2 гривні 50 копійок. Але - сьогодні і міська влада і обласна - говорять учасники засідання зійшлися на 2-х гривнях. Секретар ради Оксана Деркач запевняє - рішення пройшло всі необхідні погодження.

 Оксана Деркач
секретар міської ради
"Рішення є економічно обгрунтованим. Заступник губернатора підтвердила навіть у розмові зі мною, що економічно обгрнунтовано. У нас же найнижчі тарифи. "
Колишній же секретар міської ради , а нині секретар постійної депутатської комісії Олександр Козуб проти такої ініціативи влади. На його переконання - подорожчання можна оминути - достатньо ефективно займатися сферою пасажироперевезень у Полтаві.
 Олександр Козуб
 депутат міської ради ( ВО "Батьківщина")
"На сегодняшний день супер прибыльные маршруты сконцентрированные в одной компании, а все остальные ездят по невыгодным маршрутам. А сделать надо следующим образом -взять и добавить к супер выгодным маршрутам невыгодные."

Та в своїх переконаннях Олександр Козуб залишився наодинці. Принаймні на цій комісії. Депутати більшістю підтримали проект рішення про встановлення тарифів на перевезення пасажирів, винесений на засідання виконавчого комітету Полтавської міськради.
Таку ініціативу міської влади підвищити вартість поїзду не поділяє також громадська рада при облдержадміністрації, яка різко розкритикувала цей крок та запропонувала розробити комплексну транспортну програму пасажироперевезень у Полтаві. Адже підняття вартості проїзду не вирішує проблему.
Нагадаємо під час своєї передвиборчої кампанії, Олександр Мамай обіцяв не збільшувати вартість проїзду .Якщо ж міськвиконком прийме дане рішення - це вже буде друге подорожчання тарифів за трирічну каденцію мера.