У Полтаві спостерігається дисбаланс між попитом людей і пропозицією професій

Карантинні обмеження, жовта, помаранчева, червона зони, локдауни - все це вплинуло на зростання безробіття. Рівень зайнятості у місті, порівнюючи з минулим роком знизився. Близько 90 % звільнених працівників зараз перебуває на обліку в Полтавській міській філії центру зайнятості. Для порівняння у квітні минулого року ця цифра становила 50-60%.

Оксана Немиткіна, заступник директора Полтавської міської філії ПОЦЗ:- На ринок праці вийшли працівники сфери обслуговування населення, транспорту, натомість збільшився попит на працівників галузі будівництва. сільське господарство. Також попит на працівників медичної галузі, зокрема медичних сестер.

У Полтавській міській філії центру зайнятості розповідають- найбільший вплив карантину відчув туризм, сфера обслуговування та громадського харчування. Тамара Кривошапко, яка працює екскурсоводом, одна з тих, хто на собі відчула економічні наслідки пандемії. Каже, що коронавірус, з одного боку обмежив її основну діяльність, але з іншого - допоміг віднайти нові можливості.

Тамара Кривошапко, екскурсовод:

- Я як екскурсовод відчула проблеми карантину, обмеження, так як наш музей був закритий у період локдауну, період «червоної» зони на Полтавщині.Було дійсно страшно через те що ми могли втратити роботу, могли знизитися наші доходи, і через це я вже рік тому, коли почалися ці обмеження почала задумуватися над якоюсь своєю фінансовою подушкою безпеки. Зараз моя друга робота - це робота в Інтернеті, онлайн.

Загалом у Полтаві спостерігається дисбаланс між попитом людей і пропозицією професій. З початку цього року до міського центру зайнятості зареєструвалося 3 700 осіб, 500 з них вже вдалося знайти роботу.