«Звіт пам’яток історії та культури України. Полтавська область»

Том, присвячений Лохвицькому району - вже шостий і поки що найбільший у серії «Звіт пам’яток історії та культури України. Полтавська область». Такі книги почали видавати, спираючись на розпорядження уряду - до 2016 року підготувати детальний звід пам’яток Полтавщини. Управління культури облдержадміністрації та Полтавський краєзнавчий музей вирішили трохи відійти від канонів і випустити ряд видань, кожне з яких розповідає про окремий район або місто. Том, який нині презентували громаді, описує культурно-історичну спадщину Лохвиччини у 555 статтях, над якими протягом 2 років працювало близько 30 людей - історики, археологи та співробітники вищих навчальних закладів.

Олег Скирда
науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею
"Багато хто допомагав у зборі матеріалів - краєзнавці району, навіть приватні підприємці."

Результатом роботи став не просто статистичний звіт - науковці виявили близько ста раніше невідомих об’єктів. Мета створення цієї серії книг - не лише пам'ять про спадщину Полтавського краю. Пам’ятки, зафіксовані у виданнях, будуть захищені законом.

Геннадій Фасій
начальник управління культури ОДА
"Ми хочемо, щоб ця книга лежала на столах у голів сільських рад, у голів адміністрацій, у людей, які займаються земельними ресурсами. Закон говорить: територія пам'ятників належить державі, і її неможна чіпати. Ми хочемо, щою люди знали, які пам'ятки має їхня земля."

Наступним у серії книжок опишуть Семенівський район. В обласній адміністрації, яка фінансує проект, стверджують: найбільш об’ємними стануть видання, присвячені Полтаві та Кременчуку. Чималий обсяг матеріалу по цих містах вже готовий. Наразі науковці збирають окремі відомості в архівах та проводять фотозйомки.