Обмін досвідом у соціальній роботі

Представники німецького міста Лайнфельден приїздять до Полтави вже протягом 25 років. Міста постійно обмінюються досвідом і за цей період встигли разом реалізувати не одну програму. Цього разу німці вирішили ознайомитися із соціальною допомогою на Полтавщині. Гості відвідали ряд соцустанов, серед яких - і територіальний центр Октябрського району.

Каріна Клаусман-Луполд
спеціаліст відділу соціальних служб м. Лайнфельдена-Ехтердингена
«Ми відвідали територіальний центр у Октябрському районі. Тут усе зовсім по-іншому, порівняно із Німеччиною, усе під одним дахом. Ми б хотіли мати подібний заклад у нас.»

На другий день свого візиту благодійники з Німеччини приїхали до Центру адаптації для безхатченків та звільнених з місць позбавлення волі, який у грудні 2011 року відкрила благодійна організація «Світло надії». Іноземців вразило побачене - обладнання, надання послуг, штат працівників.

Юрген Дуба
спеціаліст відділу соціальних служб м. Лайнфельдена-Ехтердингена
«У нас дуже мало співробітників, вони б не змогли обслужити тут усіх нужденних. У нашому місті бездомних не дуже багато, утім нам усе одно не вистачає кадрів, щоб настільки інтенсивно опікувати людей.»

Не обійшлося і без соціальної допомоги. Асоціація «Світло надії» отримала від трьох міст Фільдера 2 тисячі 400 євро. Благодійники вже знають, куди спрямують ці гроші, а саме - на центр адаптації жінок, який планують відкрити цього літа. Окрім цього, полтавці зазначають - відкриті для співпраці з будь-якими країнами світу, щоб завдяки обміну досвідом підвищити рівень надання соцдопомоги малозахищеним громадянам.

Роман Дрозд
керівник пенітенціарного напрямку БА «Світло надії», директор Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі
«Ми вже ведемо переговори із різними країнами, які ще не вирішили проблему бездомності повністю, але максимально наблизилися до цього.»

Окрім Центру адаптації та територіального центру гості побачили, як працюють у закладі реабілітації дітей-інвалідів до 18 років та будинку сімейного типу у Мачухах.