Холодна та затяжна весна цього року вплинула на плодовий урожай

Дерева квітують, а тепла немає. Весна цього року пізня, затяжна і прохолодна. Все це вплинуло на розвиток черешень, абрикос й інших кісточкових культур, - зазначають спеціалісти. Додають: квіткові зачатки в бруньках гинуть при температурі нижче за 3,5 градуса.

Світлана Юрченко, доцент кафедри селекції, насінництва та генетики Полтавського державного аграрного університету

- У період цвітіння пагубним для врожаю є зниження температури до -1,5-2 градуси. І, звичайно, зав’язь вже гине при зниженні температури - 1 градус. Уражені мороз зав’язі і квітки отпадають, якщо частково уражені - на них утворюються деформовані плоди. За даними садівників було недозапилень 30-50% квітів на деревах в результаті такої несприятливої погоди.

Світлана Юрченко говорить, що через холодну весну цього року очікується недобір плодового врожаю. Проте все ж ситуація краща за минулорічну. Крім дерев, ураження зазнала й садова полуниця, а це означає, що вартість на звичні літні фрукти зросте. Попередньо допомогти плодовим культурам можна, - каже спеціаліст і ділиться з нами своїми лайфками.

Світлана Юрченко, доцент кафедри селекції, насінництва та генетики Полтавського державного аграрного університету

- Це димові завіси, які передбачають розпалювання в саду багать і теплий дим окутує дерева, і, таким чином, збільшується температура до + 2 градусів. Якщо це стосується низькорослих насаджень.  можна застосовувати укриття за допомогою агроволокна, він може захистити насадження від морозів навіть вище - 4 градусів. Для того, щоб захистити сади використовують дощування - зрошування таке спеціальне.

Для гарного врожаю, - наголошують фахівці, - використовуйте мікродобрива та препарати, які збільшують стійкість дерев до низьких температур.