12 травня у світі відзначається Всесвітній день медичної сестри

12 травня  у світі відзначається Всесвітній день медичної сестри

Білий халат, щира посмішка та любов до своєї професії - ось, що беруть у кожен новий день медичні сестри. У Всесвітній день медичної сестри ми поспілкувалися з ними та дізналися про тонкощі професії та плани на майбутнє.

Головна медична сестра 3-ї міської поліклініки Олена Глоба вже 36 років у професії. Каже, що свого часу вагалася між медичним та педагогічним фахом, але коли одягла білий халат, зрозуміла, що зробила правильний вибір.

Олена Глоба, головна медична сестра

- Коли пішла перший раз на роботу, оділа білий халат, пішла по коридору уже професійною медичною сестрою, тоді така гордість у мене була, що я медична сестра, що я допомагаю людям, - тоді я не жаліла зовсім, що я стала медиком. Навіть у вихідні дні, задумуєшся, що чогось не вистачає. Хочеться йти на роботу.

Олена Глоба говорить,- думок залишити професію не було ніколи.Бо вона занадто любить те, чим займається.

Олена Глоба, головна медична сестра

- Я працювала і в стаціонарі в обласній лікарні відновного лікування, потім, тут я перейшла в третю поліклініку. Я працювала маніпуляційною сестрою, працювала дільничною медсестрою. Коли приходиш до хворих додому і тебе вони чекають, і чекають тебе не стільки як медсестру, що ти їм зробиш ін’єкцію чи перев’язку, а вони чекають тебе поговорити з тобою, поділитися своїми проблемами і тоді якось зовсім по-другому відкриваєшся.

У роботі пані Олені подобається все. Мріє лише, щоб у всіх лікарнях було сучасне якісне обладнання. А ще гідна заробітна плата насамперед зараз, у період пандемії, коли медичні сестри працюють багато і понаднормово. Цю думку підтримує й директор поліклініки, в якій працює Олена Глоба - Кінга Кузьменко. Зазначає: на сучасних медсестер покладена велика кількість обов’язків.

Кінга Кузьменко, директор поліклініки

- Медсестра - это, прежде всего, помощник доктора. Это правая рука. Потому что через медсестру - это первый контакт с пациентом, это видение документации. Сейчас тяжёлый период, у нас вакцинация как раз идёт от коронавирусной болезни поэтому - формирование списков, обзвон, убеждение наших пациентов в надобности вакцинации.

Зараз, - розповідає пані Кінга, медичних сестер по країні не вистачає. Варто підіймати престиж професії та забезпечувати фінансову спроможність, щоб молодь цікавилася цим фахом, адже медичні сестри благородна й потрібна професія.