На Лубенщину завітали представники вірменської общини, щоб вшанувати пам'ять Агасі Мелконяна

8 травня у село піски Лубенського району завітали представники Полтавської обласної громадської організації «Урарту-Ванк» з кожного куточку Полтавщини. Аби вшанувати та пом’янути свого земляка, батальйонного комісара 254 зенітного артилерійського полку Мелконяна Агасі Сааковича який у Другій світовій війні боровся проти нацизму.

Карина Пивоварська, член громади «Урарту-Ванк»

- Кожного разу 9 травня чи в переддні ми вшанувує всіх заблих і святкуємо день перемоги. І Іван Петренко, який очулюю ветеранську організацію він нам розказав що є така могила, ми були вражені цим і образу було прийнято рішення нашим головою що ми обов`язково приїдемо сюди.

Представники вірменського народу вдячні Івану Петренку, що той повідомив про могилу їх славетного земляка.

Агасі Мелконян пройшов тривалий військовий шлях. У вересні 41 під час запеклих боїв він отримав паранення і був врятований місцевими мешканцями, проте…Агасі Саакович переховувався, люди прийняли, надали все що потрібно, але німці дізналися і він був розстріляний, вивели його і показовий розстріл вчинили на колишній території сільської ради

Біля пам’ятника Агасі Мелконяну зібралося чимало мешканців Лубенщини, представників місцевої влади та громадських організацій. Всі вони прийшли вшанувати подвиг нашого захисника.

Олег Соболєв, перший заступник міського голови Лубен

- Це людина яка незважаючи на свою національну приналежність віддала життя за те щоб ми жили краще. Ця плита з’явилася 20 років тому і це ініціатива була селян які цю плиту встановили. Якщо люди пам’ятають свою історію то в них є майбутнє.

Через карантинні обмеження синові Агасі Мелконяна - Роберту Мелконяну цьогоріч не вдалося приїхати на могилу до батька. Попри це він зміг долучитися до вшанування пам’яті батька.

Геннадій Агаджанян, голова Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту»

- На сегодняшний день есть контакт с его младшим сыном Роберт Агасиевич, полковник в отставке. Мы с ним созвонились перед приездом сюда. Вот только что сделали прямой эфир я уверен что ему было очень приятно, в следующем году он стопроцентно приедет.

Своєю незламністю та сильним духом Агасі Мелконян залишився у пам’яті вірменського та українського народів, а його подвиг навічно закарбований в історії - наголосив Геннадій Агаджанян.

Геннадій Агаджанян, голова Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту-Ванк»

- Очень приятно и гордимся что наш земляк показал пример и это вошло в историю. Наши дети будут гордиться, наши внуки, правнуки е естественно каждый год будем приезжать чтить память нашего земляка.

Крім пам’ятника в селі Піски на честь Агасі Мелконяна названа й вулиця - зазначили місцеві мешканці.