З 1 травня в Україні стартувало перепризначення грошової допомоги населенню на наступний період

З 1 травня в Україні стартувало перепризначення грошової допомоги населенню на наступний період. Житлові субсидії відтепер адресні й призначаються за новою заявою та декларацією, - пояснюють в Управлінні соцзахисту населення Київського району.

Наталія Кобищан, начальник Управління соцзахисту населення Київської районної в м. Полтава ради

- Тобто особи, які отримували субсидію в опалювальний період і хочуть отримувати її на неопалювальний період повинні прийти до Управління і подати нову заяву і декларацію. Пільговики, які отримували в опалювальний період субсидію автоматично будуть всі переведені знову на пільгу. Ті пільговики, які в неопалювальний період мають намір отримати субсидію вони повинні нас повідомити про це.

Надання субсидій на неопалювальний період відбуватиметься з 1 травня до 30 вересня, - зазначає Наталія Кобищан. Додає: субсидія призначатиметься не всім.

Наталія Кобищан, начальник Управління соцзахисту населення Київської районної в м. Полтава ради

- Не призначається якщо площа житлового приміщення більше ніж 130 кв.м. - це квартири і 230 кв.м. - будинки приватні. Також не призначається якщо в складі домогосподарства є непрацююча особа. Субсидія не буде призначатися, якщо особа знаходилася за кордоном більше 60 днів. Якщо в складі домогосподарства є особи, які мають сплачувати аліменти, але за даними реєстра вони є боржниками по аліментам.

Претендентів на субсидію перевірятимуть більш ретельно. Зокрема, чи мають вони депозити у банках, чи не отримують кешбеку за покупки та дивіденди від цінних паперів, а також чи обмінюють валюту та купують цінні метали. У Мінсоцполітики стверджують, що такий ретельний підхід виправданий, оскільки не всі ті, хто раніше отримував субсидію, насправді її потребував.