З 12 травня у Полтаві проводять планову імунізацію домашніх тварин проти сказу

Олександр вакцинує свою улюбленицю вже вчетверте. Він перший у черзі . Планова імунізація домашніх тварин проти сказу розпочалася із селища Лісок.

Олександр, полтавець

- Дело в том, что вдруг она кого-то покусает, если собака кого-то покусала и она проходила вакцинацию , то значит человеку нету никакой угрозы, потому что есть паспорт , в паспорте все регестрируется, все записывают.

Вакцинація - обов язкова профілактика сказу. Адже ця недуга може передаватися від хворої тварини людині. Хвороба - смертельна.

Аліна Вакарчук, завідувач протиепізоотичним відділом Полтавської обласної лікарні ветеринарної медицини

- На це захворювання хворіють усі види тварин, як і велика рогата худоба, так і дрібна. Сказ-це є смертельне захворювання, хворіють як і люди, так і тварини, лікування на нього( паузу) немає. Щепленню підлягають всі тварини , починаючи з трьох місячного віку. Щеплюють клінічно здорових тварин.

Вакцина, якою щеплюють, дає імунітет на рік. За препарат платити не потрібно, а ось за саме введення вакцини та шприц потрібно заплатити 18 гривень, - говорить ветлікар Олександр Мисик.

Олександр Мисик, ветлікар

-  Господар повинен мати паспорт на тварину ветеринарний. Проводиться попередній клінічний огляд тварини, якщо тварина клінічно здорова , то вона підлягає обов’язковому щепленню.

Графік щеплень у різних мікрорайонах міста розміщений на сайті Держпродспоживслужби Полтавської області. Нагадаємо, минулоріч в області зафіксовано 32 випадки сказу, а з початку цього року вже 14 .