У Полтавській ОДА відбулося організаційне засідання з питань ефективного використання держмайна

У Полтавській ОДА відбулося організаційне засідання робочої групи з питань ефективного використання державного майна. Зустріч провели спільно з Регіональним відділенням Фонду державного майна України в Полтавській та Сумській областях, представниками структурних підрозділів ОДА та регіональних відділень ФДМУ. На порядку денному - обговорення переліків об’єктів житлового фонду, захисних споруд цивільного захисту, інженерної інфраструктури, які плануються до передачі в управління місцевих державних адміністрацій або територіальних громад.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Як відомо, на Полтавщині відбувається приватизація держмайна. В області наявна певна кількість непродуктивних активів, які за умови залучення інвестиційних коштів, можуть ефективно використовуватись. І ці непродуктивні активи можуть бути передані на прозорій основі через онлайн-аукціони, щоб забезпечити зручність, доступність і прозорість цього процесу.

Фондом держмайна створено сучасний онлайн-ресурс privatization.gov.ua, що працює за принципом інтернет магазину. Це дозволяє кожному взяти участь у процесі, - зазначив голова робочої групи Євген Греков. За даними фонду держмайна на 2021 рік підлягають продажу 30 об’єктів державної власності.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА

- Серед яких: єдиних майнових комплекмів - 2 об’єкти, окреме майно - 26 об’єктів, соцкультурного призначення - 1 і 1 об’єкт незавершеного будівництва. Станом на 12 травня виставлено на аукціони 9 об’єктів на загальну суму стартових цін близько 40 млн грн.

Вже відбулися аукціони по 11 обєктах державної власності, загальна сума, запропонована переможцями- більше 28 млн грн., укладено 7 договорів купівлі-продажу. Наразі сформовано переліки об’єктів житлового фонду і захисних споруд і інженерної інфраструктури, які плануються до приватизації.

Оксана Каюріна, заступник начальника управління Регіонального відділення Фонду державного майна України в Полтавській та Сумській областях

- Об’єктів житлового фонду: 74 будинки, 2 сараї і 9 гуртожитків. Об’єктів цивільної оборони 29, з них 24 - захисні споруди. По 21 захисній споруді зареєстровано право власності. По об’єктах інфраструктури реєстрація не проводилась, взагалі таких об’єктів 34 по області.  

В ході засідання учасники визначилися з термінами проведення обстеження об’єктів . Сформовані робочі групи працюватимуть на кожному з них вже з понеділка. До 31 травня має відбутися наступне засідання робочої групи , де підіб’ють підсумки процесу приватизації в області.