В Україні розробили чат-бот для консульської допомоги громадянам

В Україні розробили чат-бот для консульської допомоги громадянам

Міністерство закордонних справ України у співпраці з українськими ІТ-спеціалістами створило чат-бот платформу для цілодобової консультативної підтримки громадян. Про це у вівторок, 18 березня, повідомив на брифінгу Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 Міністр представив бета-версію нового цифрового продукту МЗС, завдяки якому сотні тисяч громадян вже можуть цілодобово та з будь-якої точки світу всього у кілька кліків отримати необхідну інформацію з консульських питань.

 «Масштабна цифровізація у МЗС входить до моїх пріоритетів на посаді Міністра закордонних справ. Ми вже досягли відчутного прогресу у перетворенні МЗС на сучасне, цифрове відомство, яке працює в інтересах громадян, держави та бізнесу. І сьогодні презентуємо новий цифровий продукт: чат-бот МЗС України»,зазначив він.

Дмитро Кулеба розповів, що бета-версія чат-боту вже доступна у месенджері Telegram: @Mfa_support_bot, і планується його розміщення і на інших платформах. Новий цифровий інструмент наразі передусім розрахований для допомоги громадянам України, які мешкають чи подорожують за кордоном.

 У ньому, серед іншого, можна знайти:

як знайти консульство і попасти на прийом

як оформити паспорт, посвідчення особи на повернення в Україну

як стати на консульський облік

як вчинити нотаріальні дії та засвідчити документи

як проголосувати на виборах за межами України

що робити у разі надзвичайних ситуацій

низка інших консульських питань.

 «Новий чат-бот спрощує життя громадянам, які відтепер можуть з легкістю дізнатися необхідну інформацію просто в месенджері. І це загалом наша філософія роботи на консульському напрямі: спрощувати життя нашим громадянам і захищати їх, якщо вони потрапляють в біду»,зауважив Міністр.

 Він нагадав, що новий чат-бот МЗС України розроблений в партнерстві із компанією We_Challenge під час сімнадцятого ІТ-чемпіонату DEV Challenge на безоплатній основі: “Ми не витратили жодної копійки бюджетних грошей на цей проект”. Дмитро Кулеба висловив особливу вдячність українським IT-спеціалістам, які взяли участь у розробці цього цифрового інструменту.

 Повідомили у Міністерстві закордонних справ України.