У Кременчуці до лікарні потрапила однорічна дитина з діагнозом - отруєння дикорослими грибами

У Кременчуці до лікарні потрапила однорічна дитина. У неї діагностували отруєння дикорослими грибами. Батьки малюка назбирали їх в селі Щербаки,- повідомили в Департаменті з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації.

Станіслав Руденко, начальник управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:
-Фахівці рекомендують не вживати взагалі грибів до 14 років. Тобто, в дітей ще не зовсім сформована система травлення , а гриби це досить важкий продукт , тим більш дикорослі гриби.  Ні в якому разі я не рекомендую в осередках стихійних ринків гриби, хто їх збирав, де.

Дорослим, якщо вже так хочеться грибів, дикорослі радять замінити грибами, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі.

Станіслав Руденко, начальник управління Держпродспоживслужби в Полтавській області :
-Їх можна замінити на ті гриби, які вирощені у спеціальних умовах , в штучних умовах , які проходять обов язковий контроль. Якщо ж все-таки люди вирішили позбирати гриби, то потрібно збирати, перш за все, ті гриби, які відомі .Відмовитися від збирання грибів десь поблизу трас , промислових підприємств.

Якщо ж ви любите збирати гриби, то памятайте , взагалі відмовлятися від їх збирання слід у засушливий період.

Станіслав Руденко, начальник управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:

-Якщо гриб втрачає вологу, то він концентрує в себе, всі ці токсичні, отруйні речовини.  Вдома всі гриби повинно потрібно передивитися і викинути ті гриби, які невідомі . Їх потрібно варити тричі. Менш ніж 30 хвилин кожен раз.

При появі перших симптомів отруєння, а це -нудота , блювання, різкий біль у животі , діарея, запаморочення , підвищення температури тіла, задуха, судоми, звертайтеся по медичну допомогу.