Національна служба здоров’я України дала роз’яснення щодо медоглядів, які потрібно пройти дітям для зарахування у перший клас

Навчальний рік завершується, а це означає , що на низькому старті майбутні першачки. У перший клас у вересні піде маленький Ярослав. Його мама Тетяна каже: у школі їх вже повідомили про необхідні документи.

Тетяна Фролова, мама майбутнього першокласника:
- Цього року моя дитина йде до першого класу. З вчителькою ми вже познайомилися. Нам повідомили, які потрібно збирати документи. Це форма 086 і оновлена норма 063 про щеплення дитини. Поки що ми не відвідували лікарню, але плануємо найближчим часом.

У медичній довідці - форми № 086 міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років. Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр.

Кінга Кузьменко, педіатр:
- Надо пройти 4 специалистов. Это хирург, ортопед, окулист и стоматолог детский.Плюс анализы лабораторные обследований - это кровь общий анализ и моча. После этого мы проводим ещё пробу Руфье - это вес, рост, ребёнок немного приседает, определяем давление, чтобы определить в какую группу по физкультуре он будет ходить и выдаём довидку 086-1, там где мы описываем диагноз и соответственно группа по физкультуре.

Лікар Кінга Кузьменко нагадує й про довідку № 063, в якій зібрані дані усіх потрібних щеплень. Додає: якщо з якихось причин вони у дитини не всі, то про це варто попередити вашого лікаря й навчальний заклад.
Щодо щеплень, то у Ярослава їх не вистачає.

Тетяна Фролова, мама майбутнього першокласника:
- У нас не вистачає щеплень, і поки що ще ми цю тему не піднімаємо, так як зараз карантин і не хочемо псувати дитині імунітет.

Сам першокласник каже, що до школи йти хоче, і проходити лікарів не боїться.

Ярослав, майбутній першокласник:
-Чи хочеш ти йти до школи? - Да. А чому? - Тогошо там я буду знать додавання, віднімання, геометрію.

А от діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медогляд раз на рік, але не обов’язково робити це перед навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня. Нагадаємо, медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними.