25 травня своє професійне свято відзначать майстри слова і любителі словесності - філологи

 25 травня у знавців мови - професійне свято. Серед українських абітурієнтів філологія входить в топ-5 спеціальностей. І невипадково, адже з випускників виходять чудові вчителі, редактори, копірайтери, журналісти та перекладачі.

Марина Тихоненко зараз навчається на 4 курсі факультету філології та журналістики Полтавського ПНПУ імені Короленка. Каже: бути філологом та навчати грамотному та красивому слову хотіла ще з дитинства. Тому перед вибором після закінчення школи: яку професію опановувати - не стояла.

Марина Тихоненко, студентка 4 курсу ПНПУ імені Короленка:
- Стати філологом я вирішила ще з дитинства. Тому що мені завжди подобалася українська мова та література, а під час проходження педагогічної практики у школі я зрозуміла, що це саме моє - передавати знання майбутньому поколінню. Ось чому я обрала філологічну освіту.Після закінчення університету бачу себе вчителем української мови та літератури.

Філолог - це не тільки професія, в першу чергу, - це світогляд, - розповідає доктор філологічних наук Світлана Ленська. Додає: в професії вже понад 20 років, а любов до слова виникла ще з дитинства.

Світлана Ленська, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури ПНПУ імені Короленка:
-Слово, як на мене, - це та нематеріальна, але водночас і матеріальна річ, яка може людині допомогти, яка може підняти її над дійсністю яка може згуртувати і повести за собою націю. Тому плекаймо рідне слово і служімо йому!

Мати ідейну підтримку від держави та гідну оплату праці, - ось чого не вистачає сучасним філологам, - розповідає Світлана Ленська. Каже: що можливості філології дуже великі, і насправді вона потрібна усім, адже вміння правильно та красиво говорити й писати цінували завжди.

Світлана Ленська, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури ПНПУ імені Короленка:
-Вони реалізуються успішно, у найрізноманітніших галузях людського життя. І хлопці наші випускники там в силових структурах, дівчата - в економічних, юридичних спеціальностях тобто це не обов’язково чисто філологія.

А от щодо питань підтримки рідної мови, то Світлана Ленська каже, що це один із пріоритетів філологічної діяльності. Тому закликає усіх берегти самобутність української мови.