26 травня - Міжнародний день розсіяного склерозу

26 травня - Міжнародний день розсіяного склерозу. І це непорушення пам’яті в літньому віці. Йдеться про хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи, що вражає, насамперед, молодь. Такий діагноз, мають багато полтавців працездатного віку, - говорить лікар-невролог Р. Бондаренко.

Руслан Бондаренко - лікар-невролог лікарні МВС України в Полтавській області:
-Розсіяний склероз, як правило, вражає у віці від 20 до 30 років, якщо це стосується жінок і чоловіків 35-45 років. Але частіше хворіють жінки і ми говоримо про інвалідізацію молодого віку. Це працездатні люди, люди, які можуть народжувати, але хвороба настільки поширена: за данними ВООЗ вона посідає 3 місце серед інвалідізації - людина не тільки стає інвалідом, а потребує стороннього догляду

Дослідники припускають: спровокувати недугу можуть вірусні хвороби, але причини її виникнення досі не відомі. РС не лікується, лише полегшується стан пацієнта, - говорить лікар. Зауважує: важливо не запустити хворобу. Серед передумов, на які варто звернути увагу - погіршення зору в одному оці.

-Порушення зору на одне око. Погіршився зір, з’явилося двоїння в очах - людина може й не помітити. З’явилась слабкість, швидка втомлюваність, поколювання, наприклад, в ногах. Людина може не звернути увагу, але хворіє вона вже певний час.

Згодом вражаються черепно-мозкові нерви. Тому треба бути уважним до себе і помітивши симптоми, звернутися до фахівця. Сьогодні у світі налічується близько 3 млн людей, хворих на розсіяний склероз, в Україні - понад 20 тисяч. Щороку наприкінці травня проводять просвітницькі кампанії, спрямовані на підвищення обізнаності про це захворювання та підтримку людей з таким діагнозом.