Невдовзі жителі Нових Санжар зможуть отримувати адмінпослуги в надсучасному «скандинавському» ЦНАПі

Будівництво ЦНАПу в Нових Санжарах має бути завершено через кілька тижнів - про це повідомив під час робочої поїздки у Новосанжарську територіальну громаду, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Наразі виконано 50% робіт - укладені георешітки та геотекстиль, а також нанесено шар родючого ґрунту. У новій будівлі, створеній за шведським проєктом, облаштовано 11 робочих місць. Там надаватимуть понад 150 послуг. Серед них реєстрація місця проживання, послуги у сфері бізнесу, нерухомості, актів цивільного стану, соціального характеру, пенсійні. Працюватиме електронна черга та передбачене місце для встановлення паспортної станції - зазначає голова облдержадміністрації.

Олег Синєгубов - голова Полтавської ОДА
- Це той об’єкт, який має бути завершений через декілька тижнів, для того щоб громада Нові Санжари мала можливість отримувати якісні адміністративні послуги в одному місці, цей проект реалізується за програмою u-lead, вони є інвесторами і спонсорами цього проекту. Я думаю що той розмір, та потуг на яку він розрахований він впорається із свої завданням.
Новосанжарський селищний голова, Геннадій Супрун говорить - заклад зводили з нуля. Будівництво планували завершити у 2020 році. Через необхідність отримання технічних умов та перенесення частини силового кабелю реалізацію проекту було перенесено.

Генадій Супрун - Новосанжарський селищний голова
- Почали будівництво у минулому році. Зараз залишилися роботи по благоустрою, ми сподіваємось що за місяць а можливо й раніше ми його закінчимо.

Олег Синєгубов відвідав і Новосанжарську центральну лікарню, яка є комунальним закладом та обслуговує три територіальні громади. Це майже 32 тисячі мешканців. Працюють у лікарні 196 осіб - розповідає очільниця мед закладу Ольга Гиря.

Ольга Гиря - в.о. головного лікаря КНП «Новосанжарська центральна лікарня Новосанжарської селищної ради»

- На сьогоднішній день у нас в лікарні знаходиться на стаціонарному лікуванні 70 пацієнтів, ліжковий фонд складає 105 ліжок. Ми поступово виходимо. Із карантину по КОВІДу, у нас із 105 ліжок 45 було відведено для пацієнтів на КОВІД, у нас був КОВІДний госпіталь. Ми вже входимо в свій звичний режим, уже в нас відкрите хірургічне відділення.

В закладі створений кабінет телемедицини та вже відбулися консультації зі спеціалістами третього рівня. В лікарні є необхідне обладнання для забезпечення послуг та консультацій лікарів - зазначає Ольга Гиря.

Ольга Гиря - в.о. головного лікаря КНП «Новосанжарська центральна лікарня Новосанжарської селищної ради»
- Там є все обладнання необхідне для забезпечення телемедичних послуг, ми ними широко користуємось, зараз це кардіограми які ми передаємо дистанційно в консультативний центр Полтавський і консультації дерматолога в нас були і пульмонолога.

За словами Олега Синєгубова - в закладі має бути план розвитку до 2027 року аби вона і надалі вдосконалювалась.

Олег Синєгубов - голова Полтавської ОДА
- Ми розуміємо яку допомогу, який план дій ми маємо втілити життя для того щоб ця районна лікарня стала ще кращою, ми вели мову щодо приймального відділення, зараз будемо вивчати потужності цієї лікарні. Цього року виконуємо завдання Президента і Уряду щодо відкриття 8 приймальних відділень, 4 в нас вже працює, ще 3 буде працювати. І ця лікарня може стати наступною якщо ця програма буде продовжена або будь-яким іншим шляхом, можливо залученням коштів обласного бюджету. 

Також очільник області у межах робочого візиту відвідав Новосанжарський ліцей, у якому планують провести комплексний ремонт із термомодернізацією.

Олег Синєгубов - голова Полтавської ОДА
- Там навчається близько 800 дітей, дуже гарний проект, гарна школа, зараз розглядаємо питання щодо комплексного проекту, можливо повністю реконструкції, ремонту, з термомодернізацією, з заміною даху, покрівлі, підлоги, внутрішнього повністю ремонту всіх комунікацій, на території цієї школи ми побачили. Спортивний об’єкт, який може увійти до програми Презендента «Велике будівництво» на наступний рік».

Проте для цього необхідний проект, насамперед - від громади. У ньому мають бути передбачені трибуни, за потреби - штучне покриття та душові - додав Олег Синєгубов.