З робочим візитом в області перебуває Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас

З робочим візитом на Полтавщині перебуває Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. Під час зустрічі вони з керівництвом області обговорили співпрацю нашого регіону з Європейським Союзом.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

 -Ми обговорили ряд наших проблемних та перспективних питань. Ми знаємо, що країни Європейського союзу є надійними економічними і політичними партнерами, не лише Полтавщини, а й всієї України. Якщо ми говоримо про децентралізацію, то є співпраця з U-LEAD, які нам допомагали, координували у розробці наших перспективних планів. У нас співпраця з Європейським Союзом у програмі надзвичайна кредитна програма відновлення України НКПВУ завдяки, якій ми відновлюємо нашу інфраструктуру, школи,дитячі садочки, спортивні об’єкти.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради:

-Полтавський регіон привабливий інвестиційно. Нам потрібно це засвідчити в плані і політичної єдності, і економічного прагматизму, бажання співфінансувати те, що їм пропонують такі проєкти. Адже регіони, які не хочуть співфінансувати те, що їм пропонують, втрачають інвестиційну привабливість.

Спільна делегація Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського союзу відвідала Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України. Саме він є однією з 27 лабораторій в Україні, куди було доставлено обладнання, витратні матеріали та реагенти минулого року в рамках спільного проєкту ЄС та ВООЗ.

Посол Матті Маасікас, голова Представництва Європейського Союзу в Україні:

-Я сьогодні побачив надзвичайно вражаючу роботу, я побачив те, як працює ця лабораторія, як їй довелося починати .Європейський Союз мобілізував 190 мільйонів євро для того, щоб допомогти Україні боротися з пандемією.Ми разом з нашими партнерами і нашим основним партнером ВООЗ постійно відслідковуємо ситуацію і надаємо допомогу там, де це потрібно.

Ця лабораторія є найпотужніша в області для тестування на Ковід-19, обсяги тестувань збільшилися з 25 тестів на добу до півтори тисячі ,-зазначив технічний співробітник із лабораторної діагностики ВООЗ в Україні Артем Скрипник.

Артем Скрипник, технічний співробітник із лабораторної діагностики ВООЗ в Україні :

 -Європейський Союз надав допомогу Україні, і , зокрема, Полтавському лабораторному центру з обладнання та реагентики , витратних матеріалів .Загалом допомога по лабораторній діагностиці Ковіду по всій країні склала 4 мільйона доларів. Найсучасніше обладнання було поставлене.

Обладнання, яке в лабораторії відповідає стандартам якості ВООЗ і дозволяє прискорити та збільшити кількість тестувань на COVID-19 ,а також допомагає своєчасно виявляти й контролювати поширення COVID-19.