Кабінет Міністрів України прийняв зміни стосовно порядку призначення житлових субсидій

А ви отримуєте грошову компенсацію за житлово-комунальні послуги?Програма житлових субсидій нині актуальна і дієва, -говорить директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА:-240 тисяч сімей у нас одержують підтримку саме завдяки дії програмі житлових субсидій і дії пільг на житлово-комунальні послуги. А субсидію одержують 177 тисяч сімей в опалювальний період , з них 40відсотків сімей мешкають в містах , а 60 відсотків мешкають в сільській місцевості.

Кабінет Міністрів України прийняв зміни
стосовно порядку призначення житлових субсидій . Їх декілька,-говорять фахівці, які саме -пояснюють.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА:- Була прийнята Постанова, яка була спрямована на більш таке цільове використання коштів , тобто, було обмеження передбачене щодо майнового права , які враховувалися при призначенні субсидії.  У квітні місяці запропоновано механізм звернення за призначенням субсидії всіх сімей , тобто, 177 тисяч сімей повинні звернутися в органи соціального захисту населення за призначенням житлової субсидії.

Норма автоматичного призначення субсидій спочатку скасували, але потім повернули . Але нині є три категорії сімей, яким все ж необхідно звернутися в органи соціального захисту населення із заявою і декларацією - ,розповіла Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА:- Це ті сім ї , які одержують субсидію на сьогоднішній день в грошовій, безготівковій формі -це перша категорія. Друга категорія -це ті сім ї, яким субсидію призначено за фактичним місцем проживання, це орендарі і переміщені громадяни з окупованих територій. І третя категорія -це ті сім ї в яких рішення про призначення субсидій  приймалося не на всіх членів сім ї , які зареєстровані , а були виключення членів сім ї.

Для одержання субсидії потрібно подати заяву і декларацію. Паспорт і ідентифікаційний код також потрібно мати при собі . Якщо до складу членів сім ї входять декілька осіб потрібно мати і їх документи, а також дані особових рахунків , куди сплачують за житлово-комунальін послуги.