В Україні заборонять продавати пластикові пакети

В Україні заборонять продавати пластикові пакети

На засіданні 1 червня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт, яким забороняється розповсюджувати пластикові пакети у магазинах, аптеках, закладах харчування та надання послуг – у компаній є 9 місяців на адаптацію.

Про це відомо з офіційного сайту ВРУ.

Законопроєкт №2051-1 підтримали 297 нардепів.

Так, закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану довкілля та благоустрою територій.

Він забороняє розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів.

Ця заборона до 2023 року не поширюватиметься на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети товщиною до 15 мікрон, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.

Також, заборонять використовувати маркування “біо”, “біопакет” та “біорозкладний”, якщо пакети не мають здатності до біорозкладання згідно європейських норм. Крім того, заборонять схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів.

Строк адаптації – 9 місяців. Протягом цього часу, кажуть автори закону, з’являться альтернативи: паперові пакети, торбинки багаторазового використання.

Після завершення перехідного періоду заборонені пакети не можна буде розповсюджувати, вони підлягатимуть утилізації. За недотримання заборон передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.