Верховна рада ухвалила законопроєкт, метою якого є обмеження продаж електронних засобів для куріння та користування ними у громадських місцях

Верховна рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який ставить за мету обмежити продаж електронних засобів для куріння та користування ними у громадських місцях.

Законопроєкт запроваджує визначення та регулювання бездимних тютюнових виробів, зокрема тютюнових виробів для електричного нагрівання, та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів, щодо яких наразі повністю відсутні вимоги законодавства для захисту здоров’я населення від шкоди тютюну.

Окрім того, документ пропонує заборонити рекламу електронних пристроїв на вулицях, у ЗМІ та в інтернеті, а також заборонити рекламну викладку в місцях продажів.Також законопроєкт має обмежити продаж тютюнових виробів і рідин з ароматизаторами.

Норми законопроєкту передбачають заборону продажу особам до 21 року, заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу електронних сигарет, вимоги до маркування упаковок електронних сигарет, рідин та заправних контейнерів.

Полтавець Олексій не палить. Говорить : від куріння на вулиці , впершу чергу, страждають діти.

Олексій, полтавець

- В основному страждають діти, підлітки і це дуже погано на їх здоров’я впливає. В основному відхожу від тих людей , які курять в громадських місцях.

Палить Ярослав, і вже не перший рік. Розповідає: щоб не шкодити іншим у громадських місцях від згубної звички відмовляється.

Ярослав, полтавець

- В будь-яких громадських місцях палити не можна. -А де ви палите? - Я ? У дворі , у себе вдома, на вулиці я не палю. Бо діти ходять і запах йде їм і людям, яким не подобається , що палять.

І сам не палить , і іншим не радить полтавець Станіслав. Вважає: для паління повинні бути визначені у місті спеціальні місця, шкода, що таких нині немає.

Станіслав, полтавець

- Куріння - це зло , я сам не палю і нікому не бажаю. Пасивне куріння -це теж шкідливе, електронні сигарети теж шкідливі. Я думаю потрібно, щоб були спеціальні місця, щоб палити.

Перший крок до обмеження електронних стигарет у громадських місцях -зроблено. Чекаємо на наступні.