У Полтавському еколого-натуралістичному центрі з’явилося дитинча Шетлендських поні

У Полтавському еколого-натуралістичному центрі - поповнення. 1 травня в родині Шетлендських поні з’явилося дитинча. Прийшли вранці на роботу і побачили малюка, - говорить завідувач відділу сільського господарства Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру Ірина Пугачова. 

Ірина Пугачова - завідувач відділу сільського господарства ПОЕНЦУМ

- Це вперше. Лоша народилося вперше в нашому екоцентрі. Виношувала вагітність Лоза 11 місяців. На роботу прийшли люди, в суботу це було, побачили маленьке лоша. Роди пройшли без ускладнень, все пройшло нормально, мабуть через те, що не було поряд людей. Природа сама попіклувалася.

Новоспеченим батькам - Лозі та Мірабелю - по 7 років. Малечі дали ім’я Лора. Перший склад від клички мами, наступний - від тата - саме так називають коней. Новонароджена після пологів самостійно стала на ноги. Приємну новину оприлюднили лише за місяць, щоб не турбувати тварин в складний період адаптації, - зазначає пані Ірина.

Ірина Пугачова - завідувач відділу сільського господарства ПОЕНЦУМ

- Воно було слабе, слабеньке на ніжках. Вони боялися різких рухів. Дуже часто маленьке лоша лягало відпочивать, ми хвилювалися. Але воно просто, як малятко, відпочивало: поїсть і ляже відпочивати. Дуже часто таке спостерігали.

Наразі лоша активне, почувається добре, має хороший апетит, не відходить від мами ні на крок, в усьому її копіює та вже йде на контакт з людьми. Харчується і материнським молоком, і рослинною їжею. Мати з перших хвилин ставиться до крихітики з відповідальністю та турботою, - зазначають працівники екоцентру.

Ірина Пугачова - завідувач відділу сільського господарства ПОЕНЦУМ

- Мати дуже ревносно відносилася до своїх обов’язків і зараз відноситься. Відганяла Мірабеля від себе. Він взагалі не знав, що це за маля, відкіля воно взялося, не знав як поводитися. Зараз у них все влаштувалося, прийняв він нового члена родини і живуть вони втрьох, по ієрархії.

Поні - добродушні та розумні тварини, які символізують гармонію та асоціюється з позитивними емоціями. Тому працівники екоцентру щасливі, що їхній тваринницький комплекс поповнився новим симпатичним мешканцем.