Унікальна міжнародна програма студентських обмінів «Еразмус+» працює у Полтаві

Владислав та Олексій - студенти Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка. Нещодавно вони повернулися із Данії, де мали семестрове навчання в Університетському коледжі Копенгагену. Такий обмін їм вдалося реалізувати завдяки дії міжнародної програми «Еразмус+».

Владислав Ганнущенко, студент ПНПУ імені Короленка

- Особисто я вважаю, що досвід навчання за міжнародною програмою обміну - це дуже важливий досвід для кожного студента він дає можливість відкрити нові горизонти, познайомитися з дуже цікавими людьми, отримати нові знання зі свого фаху.

Вища школа в Україні має змінюватися. Нам є чого повчитися у європейців, - переконані учасники міжнародного обміну.

Олексій Бридун, студент ПНПУ імені Короленка

- Звідти я б хотів сюди принести те, що як вчитель відноситься до учня, а учень до вчителя: з повагою і не називати вчителя по імені. Ми можемо комбінувати навички з Данії тут, але по-своєму.

«Еразмус+» - це програма Європейського Союзу, що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді та спорту. В університеті за цією програмою працюють у двох напрямках: К1 - студентська і викладацька мобільність і К2 - інтенсивний європейський розвиток для викладачів, - розповідає декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук.

Оксана Кирильчук, декан факультету філології та журналістики

- З минулого року на факультеті зреалізувався досить серйозний та важливий проект. Це розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземної мови на шляху впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України. Він спрямований на модернізацію підготовки майбутніх вчителів та філологів, а також і в галузі журналістики.Вводиться 8 нових навчальних дисциплін.

У рамках програми «Еразмус+» в університеті працюють і за методологією Кліл, але поки лише на факультеті філології та журналістики, - розповідають у навчальному закладі.

Ольга Ніколенко, доктор філологічних наук, професор

- Однією із таких освітніх технологій є методологія Кліл. Це предметно-інтегроване навчання, яке дозволяє вивчати різні предмети засобами іноземної мови. Тобто іноземна мова не заради іноземної, а заради того, щоб відкривати різні предмети, різні культури, різні країни. Ія думаю, що це одна із технологій за якою майбутнє.

Міжнародна програма «Еразмус+» діятиме в університеті до 2022 року.