Триває Всесвітній тиждень серцевого ритму

З 2 по 9 червня медична спільнота відзначає Всесвітній тиждень серцевого ритму. Його мета - покращення ранньої діагностики та лікування порушень серцевого ритму. Щороку серцево-судинні хвороби забирають понад 17 млн життів. У Полтавському кардіоваскулярному центрі функціонує єдине в області відділення порушень серцевого ритму. Медики підкреслюють: роботу серцевого м’язу показує пульс, відтак дорослим людям треба регулярно його перевіряти.

Людмила Осипчук - завідувач відділення порушень серцевого ритму Полтавського обласного клінічного кардіоваскулярного центру:

-Взагалі норма для пульсу - 55-60 ударів в хвилину. Без різниці, чоловік ти чи жінка. Насторожити повинно, якщо пульс менше 50 ударів і якщо більше 80. При цьому пульс не обов’язково має бути аритмічний - навіть якщо є просто тахікардія, частий пуль, рівномірний. Або брадикардія - повільний пульс, вже треба звернутись до лікаря

Лікарі підкреслюють: в умовах пандемії коронавірусу турбота про серце має особливе значення. Щодо кардіограми, якщо стан здоровя не турбує, до 40 років її можна не робити. А після 40 - це обов’язково, - зазначає Людмила Осипчук.

 Людмила Осипчук - завідувач відділення порушень серцевого ритму Полтавського обласного клінічного кардіоваскулярного центру:
-Якщо вам уже 40 років і старше, то раз на рік ви повинні проходити кардіограму

У сучасних кардіоцентрах електрокардіограму проводять не лише у стані спокою, а й під час руху, що дозволяє дослідити приховані серцеві патології.

Світлана Савчук - завідуюча відділенням функціональної ультразвукової діагностики Полтавського обласного клінічного кардіоваскулярного центру:
-Якщо звичайна кардіограма 15 хвилин займає, то навантажувальний тест - це більш розгорнуте, більш досконале обстеження, більш енергозатрат не. Воно займає в середньому 45 хв. До себе треба дослухатися, до свого серця, в першу чергу. І при перших негараздах чи відчутті звертатися за кардіографічним обстеженням

Серед серйозних порушень серцевого ритму - тріпотіння передсердь та миглива аритмія, зокрема, у молодих людей нерідко діагностують шлуночкову екстрасистолію. Це найрозповсюдженіший вид аритмій, до яких призводять постійні стреси, часте вживання міцної кави та паління, - зазначає лікар.

-Все те, що є нетиповим у вашому повсякденному житті

-Наприклад, вночі виник напад серцебиття, чи дискомфорт в грудях. Якщо ви поклали руку на пульс і почали відчувати, що щось не те.Відбувається, звертайтесь до лікаря. Якщо сімейний лікар не допоможе, ви можете брати направлення до кардіолога

Регулярна помірна фізична активність підвищує ефективність перекачування крові серцем. Крім фізичних вправ, важливим фактором, що впливає на серцевий ритм, є харчування - важливо уникати у щоденному раціоні транс жирів, - нагадують фахівці.