Тимошенко: Конгрес місцевих та регіональних влад – перший приклад прямого діалогу між гілками влади

Тимошенко: Конгрес місцевих та регіональних влад – перший приклад прямого діалогу між гілками влади

Нещодавно створений Конгрес місцевих та регіональних влад – перший в Україні приклад прямого спілкування між органами державної влади та представниками місцевого самоврядування. Про це після засідання Палати регіонів Конгресу заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

«Очільники областей, кожен зі своїми наболілими питаннями, одразу напряму можуть проговорювати шляхи вирішення цих проблем з міністрами, керівництвом Офісу президента, своїми колегами з інших регіонів. Далі – спільно працюємо на результат. Не пригадую, щоб в Україні раніше відбувалися такі вільні і прямі діалоги між різними гілками влади. Незалежно від того, хто на якій посаді, ми всі – одна команда», - підкреслив Тимошенко.

2.png

Під час засідання Палати регіонів Конгресу, яке відбулось 8 червня в Дніпрі під головуванням президента Володимира Зеленського, представники регіонів та центральної влади обговорили проблеми водопостачання, утилізації сміття, ваговий контроль на дорогах, розбудову парків, фінансову децентралізацію і багато іншого.

«Паралельно маємо вже ряд звернень, які надійшли із регіонів у постійно діючий офіс Конгресу, який тільки минулого тижня був відкритий при Офісі президента. Кожне питання, звернення та проблема будуть опрацьовані спільно Офісом президента, урядом чи парламентом. Як заступник керівника ОП з регіональних питань, контролюватиму це особисто», - запевнив Тимошенко.

Він також додав, що Конгрес не підміняє будь-які наявні асоціації. Його мета – максимально пришвидшити комунікацію регіонів із центром.

«Конгрес створений за аналогією з конгресами місцевих та регіональних влад Ради Європи. Водночас це не механічна калька, а унікальна українська платформа. Вона забезпечить, щоб думка кожного населеного пункту була почута і врахована державними органами влади», - зазначив заступник голови ОП.