98 роковини початку масових убивств вірменів

Поряд із Холокостом і Голодомором, перший геноцид ХХ століття в світовій історії - це національне горе вірмен. Члени Полтавської міської організації «Вірменія» згадали 1,5 мільйони закатованих і вбитих співвітчизників- жертв політики Османській імперії. 24 квітня 1915 року пройшли перші арешти вірменських діячів, із яких і почалася кількарічна трагедія цього народу.
 Мелс Вартеванян
 один із організаторів ушанування жертв вірменського Геноциду
"Сначала они обезглавили 600 руководителей, представителей интеллигенции, таких писателей, как Даниел Варужан, Сламанто, Комитас. Уночтожили для того, чтобы народ не имел возможности оказать сопротивления, потому что все руководство было уничтожено."
Більше 20 країн світу визнали масові знищення вірмен злочином. Сучасна Туреччина категорично відкидає визначення тих подій, як геноциду. Вірмени вважають - страти та примусова депортація співвітчизників лишаються на сумлінні турецького народу.
 Мелс Вартеванян
 один із організаторів ушанування жертв вірменського Геноциду
" Без слез это невозможно. Это каждое слово, это трагедія, которая вобщем-то. Не война была, корда люди погибають, понимаете, это другое дело. Но когда на твоей територии, твоей земле убивают безневинних, просто его прощенья нету."
У святій молитві та мовчанні члени Полтавської міської організації «Вірменія», яка займається культурними заходами, згадали безвинно убитих і закатованих братів і сестер, батьків і дітей.
 Вячеслав Рукас
 священик Української православної церкви Київського патріархату
" Ми молимося за цих людей, може в них немає родичів, нікому за них помолитися. Але у Бога немає мертвих людей, у нього всі живі. І тому, якщо немає у них родичів, то моляться їхні співвітчизники за них. "
Трагедія вірменського народу близька до горя українського.
 Олександр Бублик
 депутат Полтавської районної ради
"- Як ми бачимо український і вірменський народи вони чимось схожі між собою, оскільки вірменський народ знищувала Османська імперія геноцидом. Було знищено близько 1,5 мільйона вірменів. Це мабуть становить 50% всього вірменського народу. І український народ теж дуже схожий із вірменським народом. Я уже говорив. Український народ знищувала Російська імперія своїми різними геноцидами. Це і різні репресії, катування і таке інше."

Вшанування жертв вірменського Геноциду відбулося завдяки Полтавській міській організації «Вірменія», і зокрема Геннадію Агаджаняну, Мелсу Вартеваняну, Ашоту Саркісову та Армену Балаяну.