Розширене засідання колегії ОДА

Наразі Полтавська область - 5-та в Україні за рівнем економічного розвитку. Попри те, що обласна влада очікувала, що 2013 рік, особливо його початок, буде досить складним, обсяги виробництва у першому кварталі зросли на 1 десяту відсотка. Такі галузі, як гірничодобувна, харчова, деревообробна відпрацювали перші 3 місяці у плюс. Натомість з’являлося менше продукції нафтопереробної, хімічної промисловості та металургії через нестабільність на світових ринках. Скоротила обсяги виробництва на 7 відсотків навіть провідна галузь регіону - машинобудування.

Олена Адамович
заступник голови Полтавської ОДА
«Крюківський вагонобудівний завод» у першому кварталі знизив виробництво на 20%, «Автокраз» - на 30%, «Кременчуцький автоскладальний завод» - на 43%, «Кредмаш» - на 23%. Лише «Кременчуцький колісний завод» збільшив обсяги виробництва у півтора рази.»

Мінімум проблем спіткало сільськогосподАрську сферу. Підприємства стали виготовляти на 5 % більше молока та на 28 % більше м’яса. Загальні обсяги виробництва піднялися на 10 %. У нормі і наповнення бюджетів різних рівнів. За січень-березень обласні кошики поповнилися п’ятьма з половиною мільярдами гривень.

Павло Кропивка
директор Департаменту фінансів ОДА
«Приріст основного податкового джерела, наповнення бюджетів області податком на доходи фізосіб склав 8%, надійшло податків на 539 мільйонів гривень, що на 42 мільйони більше, ніж за відповідний період минулого року.»

Офіційний рівень безробіття на Полтавщині на 1 квітня становив 3 цілих три десятих відсотка. За перший квартал року 3 з половиною тисячі осіб працевлаштувалися. Це - 12 відсотків від загальної кількості безробітних.