Засідання постійних комісій обласної ради(ЗМІ)

Свобода слова - це питання було основним на засіданні постійної комісії облради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери. Наразі на Полтавщині реалізується ряд програм задля розвитку свободи слова. Окрім цього, на засіданні зазначили - інформаційний простір області розширюється. Наразі у регіоні зареєстровано більше п’ятисот друкованих засобів масової інформації, видається близько 30 інформаційно-аналітичних газет, відкриваються нові Інтернет-видання та радіостанції. За словами директора департаменту інформаційної діяльності облдержадміністрації Миколи Перепелиці, люди мають змогу отримувати неупереджену інформацію з різних джерел.

Микола Перепелиця
директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
«Творчий фахівець, журналіст у міру своєї підготовки та розуміння питання подає інформацію у газеті чи на телебаченні так, як він її почув, сприйняв, як він вважає доцільним донести її до населення.»

Департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю обласної адміністрації постійно контролює втручання у роботу журналістів. Щоправда, деякі випадки, визначені представниками ЗМІ, як порушення свободи слова, насправді мають інший характер. Поняття свободи слова нерідко підміняють господАрськими проблемними питаннями, говорить Микола Перепелиця.

Микола Перепелиця
директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
«Такі питання розглядають в іншій площині - розгляд їх у судах, у межах господарських договореностей, угод.»

Приклади таких конфліктів мали місце минулого року. Кременчуцький осередок Національної спілки журналістів звернувся до облдержадміністрації зі скаргою щодо порушення їх прав.У результаті виявилося, що насправді виник фінансово-майновий конфлікт, що мав вирішуватися у суді. За словами представників обласної влади, ці питання знаходяться поза компетенцією департаменту інформаційної діяльності.