У Полтаві усіх охочих протестували на гепатит

У центрі міста всі охочі змогли безкоштовно та анонімно тестуватися на гепатит С. Приурочили акцію до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами-це група розповсюджених небезпечних захворювань , що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час.

Ніна Дурдикулиєва, в.о. директора «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»: 

-На Полтавщині вже доброю традицією щорічно в співпраці з благодійною організацією «Світло надії» і фахівцями Департаменту охорони здоров’я проводяться подібні заходи, які спрямовані, перш за все, щоб люди, які навіть не уявляють , що в них є вірусні гепатити В і С змогли безкоштовно, за допомогою експрес-тестів виявити наявність або відсутність такого статусу.

На сьогодні головна проблема, що люди не знають , що хворі не гепатит, нині кожен хворий має можливість отримати ефективне та безкоштовне лікування,-розповіла керівник проектів та програм громадського здоров'я БО “Світло надії” Марія Бондаренко.

Марія Бондаренко, керівник проектів та програм громадського здоров'я БО “Світло надії” :

-Завжди партнерами цієї акції виступають Центр громадського здоров’я Полтавський. Цього року акція проходить за фінансової підтримки благодійного фонду «Альянс громадського здоров я» , які проводять такі акції по всій Україні.

Перший раз вирішила протестуватися на гепатит С пані Ольга.

Ольга, полтавка :

-Потому что говорят, что это тихий убийца и можна и не знать , что ты зараженный , а так бы хотелось узнать свой статус.

Нагадаємо, щорічно, 28 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами .