Звіт народних депутатів

Останні пленарні засідання Верховної Ради були присвячені питанням місцевого самоврядування, зазначають народні обранці. Право територіальних громад самостійно вирішувати проблеми місцевого значення нині обмежені. Несправедливим свободівці називають і цьогорічний розподіл коштів державних субвенцій на розвиток окремих територій.

Олег Сиротюк
 народний депутат України, уповноважений від ВО "Свобода" у Полтавській області
"У 2013 році на 1 мешканця Донецької області припадає близько 218 гривень 40 копійок коштів загальноукраїнських субвенцій. Для порівняння середній загальноукраїнський показник - 91 гривня 40 копійок і останнє місце займає саме Полтавська область, де на 1 людину в цілому припадає лише 25 гривень 90 копійок, що у 8,4 рази менше, ніж лідер - Донецька область. "
Із майже 1,4 мільярда державних субвенцій 400 мільйонів гривень належить Донецькій області, а лише 38 мільйонів - Полтавській.
 Олег Сиротюк
 народний депутат України, уповноважений від ВО "Свобода" у Полтавській області
" Бачачи таку картину фракція ВО «Свобода» підготувала відповідний законопроект по внесенню змін у бюджетний кодекс, який передбачає справедливий розподіл державних субвенцій відповідно до кількості населення, зокрема Юрій Бублик є одним із авторів згаданого законопроекту."

Надзвичайно важливим, потрібним, проте складним, називають свободівці питання місцевих референдумів. У першому читанні Верховної Ради попереднього скликання закон було ухвалено.
 Юрій Бублик
 народний депутат України від ВО "Свобода"
" У Швейцарії проходе більше тисячі місцевих референдумів. Тобто, якщо виникає та чи інша проблема місцевого рівня, вони виносяться на референдум і місцева територіальна громад приймає щодо того чи іншого питання рішення. Це рішення є обов’язковим для використання на тій чи іншій території. Воно є таким регіональним законом. Це я вважаю правильним."

Над удосконаленням закону про місцевий референдум свободівці нині і працюють. Однак народні обранці нагадують - громаді не можна бути пасивною. Потрібно боротися за свої права. Зокрема контролювати місцевих депутатів, за яких віддавали голоси.

Юрій Бублик
 народний депутат України від ВО "Свобода"
" У нього запитати, а чому у нас такі проблеми, а що ти зробив для їхнього вирішення? А які питання на сесії ти піднімаєш? А ти взагалі на сесії ходиш? А як ти голосуєш? От такого зв’язку між місцевими радами і громадами, на жаль, немає. Це яскравий приклад Полтавський район і місто Полтава."

Адміністративна реформа із об'єднанням територіальних громад і укрупненням районів, яку нині пропонує провладна більшість, обмежить повноваження місцевого самоврядування, що не можна допустити, зазначили депутати.