Чи не залишаться без тепла і гарячої води мешканці 109-го мікрорайону Полтави?

Що менше часу залишається до цьогорічного опалювального сезону, то актуальнішим стає питання опалення 109 мікрорайону Полтави. Про перспективи цьогорічної участі «Полтаватеплоенерго» в опаленні 16-ти багатоповерхівок мікрорайону розповів під час пресбрифінгу технічний директор підприємства Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- На наше переконання, найбільш доцільним варіантом здійснення теплопостачання 109 мікрорайону є підключення споживачів до існуючої котельні по вул. Квітуча, 6. Для того, щоб підключити, необхідно виконати реконструкції цієї котельні зі збільшенням її потужності майже в 2 рази.

За кошти міської ради минулого року виготовлена проектна документація з реконструкції, вже збудована та уведена в експлуатацію теплова мережа, що з’єднала мережі 109 м-ну і зазначеної котельні. Це дозволило минулого року понад половину опалювального періоду забезпечувати теплопостачання до осель п’яти з половиною тисяч споживачів.

Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- 2 етап передбачає реконструкцію самої котельні. Вартість цієї реконструкції перевищує 33 млн грн. Зрозуміло, що у підприємства таких коштів нема, і ми бачимо вирішення цього питання шляхом виділення цих коштів з бюджетів різних рівнів. На жаль, і в минулому, і в цьому році питання фінансування реконструкції поки що зависло, воно не вирішується.

Якщо вивчати варіанти забезпечення теплопостачання, обов’язково необхідно врахувати і необхідність повної заміни розподільних мереж теплопостачання 109 мікрорайону, - зазначив Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- Якщо вивчати варіант теплопостачання від котельні на Квітучій, 6, необхідно врахувати, що в цьому році наше підприємство заключило договір з «Нафтогаз-трейдинг», цей договір передбачає продаж природного газу за пільговою ціною. Обсяг цього газу за пільговою ціною, що складає трохи більше 7,5 тис грн. за 1000 м кубічних, визначений як середній обсяг для потреб населення.

Такі умови купівлі природного газу означають наступне: НАК «Нафтогаз України» самостійно визначив, скільки газу необхідно на обігрів помешкань полтавців, і саме на цей обсяг газу поширюється пільгова ціна. Решта необхідного природного газу закуповується вже за ринковими цінами, які вже сьогодні перевищують 13 грн за кубометр, а взимку можуть зрости до і 20 грн. За оцінками фахівців «Полтаватеплоенерго», «Нафтогазівські» обсяги для Полтави занижені мінімум на 12-15%. Що ж стосується закупівлі додаткових об’ємів газу, наприклад, для опалення 109 мікрорайону, його вартість гарантовано буде за ринковими цінами.

Необхідно вирішити і питання заборгованості «Полтаватепло», яке не розрахувалося з «Полтаватеплоенерго» за теплову енергію, придбану ще у минулому опалювальному періоді, - говорить Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- На сьогодні лише основна частина боргу складає 4,6 млн грн. Ці кошти автоматично лягли на наші розрахунки з «Полтавагаз» і з НАК «Нафтогаз.

Нагадаємо, колишня котельня турбомеханічного заводу, що раніше надавала послуги 109 м-ну, на сьогодні майже повністю демонтована. А резерву потужностей котельні «Полтаватеплоенерго» по вул. Квітуча, 6 вистачить для обігріву 109-мікрорайону Полтави, лише поки температура повітря не опускатиметься нижче ніж мінус 5 градусів. Тобто, покладатися на те, що «Полтаватеплоенерго» обігріє усіх, точно не варто, адже коли температура на вулиці опуститься нижче 5 градусів морозу - буде колапс, - говорить технічний директор підприємства.