Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відвідав Решетилівську міську територіальну громаду

Решетилівщина - край талановитих майстрів, діячів культури і мистецтва, аграріїв. Решетилівську міську територіальну громаду 18 серпня відвідав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в рамках свого дводенного робочого візиту на Полтавщину. Також в складі делегації - голова Полтавської обласної ради О.Біленький, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін, депутати обласної ради. Перший об’єкт, який оглянув Голова Верховної Ради України, – Решетилівський аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського.

Олександр Біленький - голова Полтавської обласної ради

- Тут ми покажемо в першу чергу, які інфраструктурні об’єкти вдалося реалізувати за кошти обласного бюджету. Це - саме приміщення, спортивна зала, гуртожиток, зона відпочинку, яка продовжує будуватися. Такий комплекс ми хочемо презентувати нашому голові.

У Решетилівському аграрному ліцеї імені І.Г.Боровенського навчається 218 учнів - майбутніх трактористів, зварювальників, водіїв, пекарів, лаборантів і садоводів. Заклад має власний сад, де вирощують фрукти, з яких виготовляють соки та джеми власного виробництва, - розповіла директорка ліцею. Серед здобутків закладу - і участь у Міжнародній програмі EU4Skill - кращі навички для сучасної України.

Ніла Спільна - директор ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського»

- Ми – той заклад, який 3 серпня підписали Меморандум про співпрацю, сподіваємося на підтримку Євросоюзу, який надасть кошти для розвитку сільськогосподарської професії, зокрема, тракториста. Виділяється 800 тис євро на придбання новітньої сучасної техніки.

Оглянули методичний кабінет, музей, актову залу та спорткомплекс. Не оминув голова Верховної ради і відому на увесь світ перлину Решитилівщини - Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, бачив знамениту вишивку «білим по білому» та килими з рослинним візерунком, які внесені до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Юнеско. Унікальний килим Дмитро Разумков отримав у подарунок.

Дмитро Разумков - Голова Верховної Ради України

- Це наші традиції, наша історія. Це те, що може бути додатковим механізмом залучення туристів в Україну. Тому що це - економіка, а вона завжди приносить зиск і туди, куди приїздять, і в цілому країні.

В ході робочої поїздки обговорили і проблеми центру вишивки та килимарства, що перебуває на державному утриманні і є державним підприємством. Цьогоріч об'єкт недоотримав кошти з державного бюджету, вже тривалий час майстри працюють в орендованому приміщенні. Тож присутні звернулися до Голови Верховної Ради з проханням відновити фінансування.

Олександр Біленький - голова Полтавської обласної ради

- Саме в цьому році ми недоотримали 43 млн відповідно до тих планів і пропозицій, які озвучив Міністр Культури під час свого візиту.

Дмитро Разумков - Голова Верховної Ради України

- Питання не лише сьогоднішнього дня, цим займається і обласна адміністрація, і обласна рада. Що буде залежати від нас, ми будемо допомагати. Депутатський корпус достатньо непогано представлений в Верховній раді, тим більше, що зараз починається бюджетний процес.

«Перший драф бюджету на 2022 рік ми побачимо вже 15 вересня, тоді картина буде яснішою», - зазначив Разумков наприкінці робочого візиту.