Під Полтавою відбулося штабне тренування з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у природних екосистемах

Штабне тренування з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у природних екосистемах, спричинених лісовими пожежами, відбулося під Полтавою. Там інсценували пожежу, яка виникла у лісовому масиві, та відпрацювали порядок дій.

Віктор Стеблянко, т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ПОДА :-За нашим задумом, вона начеб-то набула загрози масштабу, поширилась на дачний кооператив села Брунівка.  Порядок дій – це гасіння пожежі, друге – оповіщення населення і третє – евакуація населення із зони можливого ураження і порятунок населених пунктів.

Віктор Стеблянко розповів: цього року апробовують новацію.

Віктор Стеблянко, т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ПОДА : -На сьогоднішній день апробовуємо залучення мобільних операторів. Вони будуть розсилати людям, які знаходяться в зоні стихійного лиха, смс-оповіщення, і саме сьогодні ми це опрацьовуємо.

З початку року в Полтавській області виникло 11 лісових пожеж на площі 8 га, говорить перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко.

Олексій Тенянко, перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства :-В пожежонебезпечний період ліси є значним фактором виникнення надзвичайних ситуацій. Це через необережне поводження людей у лісі, і вони становлять велику загрозу як екосистемі, так і соціальній сфері, населеному пункту і живій природі в цілому.

Голова Полтавської райдержадміністрації Дмитро Романов говорить, таким чином відбувається координація всіх служб, задіяних в гасінні лісових пожеж.

Дмитро Романов, голова Полтавської РДА :- Наприклад, якщо пожежа до 5 га – це відповідальність лісового агентства, якщо пожежа більше – в це включається і ДСНС, по команді місцеве самоврядування і комісія ТЕБ та НС місцевої державної адміністрації. Від злагодженості дій залежить якість і швидкість локалізації пожежі.

Загалом присутні розглянули особливості організації управління під час гасіння пожеж у лісовому фонді, функції центральних і місцевих органів влади щодо захисту екосистем від пожеж, алгоритми дій органів управління та сил у разі загрози поширення лісових пожеж на населені пункти.

Григорій Шаповал, начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС:
- У разі виникнення лісової пожежі, згідно мобілізаційного плану, будуть задіяні всі підрозділи ДСНС на гасіння пожежі. Також за запитом керівника гасіння пожежі можливо залучити авіацію ДСНС.
За підсумками провели обговорення, під час якого проаналізували готовність служб до дій за призначенням.