Полтавські водолази працюватимуть у посиленому режимі

  Попереду – святкові дні та довгі вихідні. Працівники комунального підприємства «Рятувально-водолазної служби Полтавської міськради» працюватимуть у ці дні в посиленому режимі. Розповідають: саме у такий період – найбільше нещасних випадків на воді.

Євген Савчук, начальник КП «Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради»:

- Буде задіяно близько семи осіб. Будуть здійснювати патрулювання на човні й безпосередньо в місцях масового відпочинку на нашому міському пляжі. Що стосується температури води, сьогодні вона складає 23,5 градуси, температура комфортна.

У разі нещасного випадку на воді, на місце, щоб врятувати людину, водолазам потрібно 1,5–3 хвилини. Працюють вони з восьмої ранку до 20 години, говорить начальник КП «Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради» Євген Савчук.

А ось врятованих з початку цього року – понад тридцять осіб. Рятувальники попереджають: причина більшості нещасних випадків на воді – алкоголь. Також не радять відпочивальникам переохолоджуватися і в жодному разі – не залишати без нагляду дітей.

Євген Савчук, начальник КП «Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради» :

-На привеликий жаль, з початку цього року ми маємо вісім потопельників, більшість з них було у стані алкогольного сп’яніння і в нічний час.  Хотів би звернутись до мешканців нашого міста, щоб пам’ятали, що ні в якому разі, вживаючи спиртні напої, у воду краще не заходити.

Водолаз Роман Дриманович говорить: останній нещасний випадок на воді був нещодавно.

Роман Дриманович, водолаз:

 -Останній випадок був на цьому пляжі. Чоловік 50 років випив гарно з компанією, пішов купатися, за ним компанія не слідкувала і потонув. Не повністю, його відкачали, викликали швидку допомогу, поліцію і передали до швидкої допомоги. Тверезі люди - це поодинокі випадки, коли вони тонуть, ну і, звичайно, люди, коли сидять випивають, а діти купаються. Вони за ними не стежать, і бувають такі випадки.

Пані Олена відпочиває на міському пляжі. Говорить, заходити у воду у стані алкогольного сп’яніння – зась. Плаває гарно, та заходів безпеки дотримується.

Олена, полтавка :

- Ні, не запливаю далеко, і намагаюся біля рятувальників розташовуватись, бо так надійніше.  Не боюся, але це такі заходи, «Береженого Бог береже»!

Рятувальники закликають бути обережними на воді та не нехтувати елементарними правилами безпеки.