У Решетилівці відбувся Відкритий регіональний мистецький фестиваль «Решетилівська Весна. The Lito»

23 серпня у Решетилівці відбувся Відкритий регіональний мистецький фестиваль «Решетилівська Весна. The Lito». У програмі свята - урочиста хода «Вишиванка - код нації», ярмарка виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва, виступи аматорських колективів, майстер-класи з живопису, ручного килимарства, вишивки та гончарного мистецтва.

Решетилівка сьогодні є одним з центрів української національної культури, що представлена на фестивалі в широкому розмаїтті. Через весняні карантинні обмеження цьогорічна Решетилівська весна проводиться в серпні, тому у назві фестивалю з’явився додаток The Lito. Та завдяки цьому захід став ще колоритнішим, бо оспівує багатогранну культуру краю та співпадає з 30-річницею Незалежності, зазначають організатори фесту.

Олександр Біленький - голова Полтавської обласної ради

- Більше 20 років проводиться «Решетилівська весна». З кожним роком масштаб зростав, з кожним роком розширювалася географія людей, які брали участь, митців, які брали участь у фестивалі. І взагалі наша ідея, щоб цей фестиваль був національний, тобто, з рівня обласного чи регіонального він уже виріс. На мій погляд, це - один з найкращих фестивалів Полтавщини, і ми підтримуємо цей статус.

Катерина Рижеченко - заступник голови Полтавської ОДА

- Неабиякі враження для кожного з нас, бо давно такого не було, всі спраглі до того, що ми зустрічаємося не офлайн, а онлайн. Можемо насолодитися звуком, стравами, купити собі щось.

Візитівкою краю є унікальна технологія вишивки «білим по білому», що поширилася в усіх регіонах України. Саме в такій вишиванці на фестивалі - депутат Верховної ради України Олег Кулініч.

Олег Кулініч - депутат Верховної ради України

- Це код нашої нації, тому такі заходи я особливо вітаю не тільки в окрузі, а й взагалі в області, і Олександр Юрійович потужно, драйвово цим займається, він має особливий хист в організації таких заходів, тим більше це - його Батьківщина, його округ і мій теж округ. Тому така синергія дає дуже позитивний результат.

Оксана Дядюнова - голова Решетилівської ОТГ

- Завдяки спільній команді, допомозі області всі разом, гуртом зробили те, що відбувається сьогодні. Завжди ми відчуваємо підтримку і облдержадміністрації, і департаменту. Ну і це свято не відбулося б без наших митців, які наповнюють його своїми роботами, допомагають в організації. Сьогодні відкрилася гарна нова локація - приготування шпундри, це - наше традиційне блюдо.

М'ясо вже готове, бурячок - також

У музеї під відкритим небом «Козацький хутір Решетилівка» з театралізованим дійством провели майстер-класи з приготування шпундри - давньої решетилівської козацької стави. Вона дещо призабута нашими земляками, але на Решетилівській весні цю традицію відроджують.

 Сергій - майстер з приготування шпундри та козак хоч куди

- Чому вона традиційна, наша Решетилівська страва, тому що мама Котляревського була з села Тутаки, це за Покровським. Готувала цю шпундру дуже часто, і Котляревський її дуже полюбляв.

Шпундра не тільки смачна, а й корисна, - розповідає кухар та ділиться рецептом.

Сергій - майстер з приготування шпундри та козак хоч куди

- Шпундра готується дуже легко: піджарюється м'ясо, свининка, потім туди додається бурячок. Бурячок ми заздалегідь готуємо. Бурячок порізали пополам, залили водичкою, туди ложку солі, днів 10 він кисне. Розділяємо буряк від квасу, додаємо до напівготового м’яса і заливаємо квасом буряковим. Тушкуємо і виходить дуже смачна страва.

Особливу атмосферу та місцевий колорит відчув кожен гість видовищного свята. Організатори «Решетилівської весни. The Lito» вручили подяки майстрам народної творчості України, діячам мистецтва та працівникам навчальних закладів. Загалом у фестивалі взяло участь близько 100 народних майстрів з усього регіону та тисячі відвідувачів.