Чи готова Полтава до нового опалювального сезону

Підприємство «Полтаватеплоенерго» завершує підготовку до опалювального сезону 2021-2022 років. В рамках запланованих на поточний рік заходів велика увага була приділена ремонту теплогенеруючого обладнання та заміні аварійних ділянок мереж теплопостачання. Також, вперше за кілька останніх років, полтавським тепловикам вдалося повернутися до реконструкції котелень. Як, приклад, ця котельня за адресою Шведська Могила, 24. Наразі роботи тут виконано на 70%, розповідає технічний директор «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- Буде встановлено 2 сучасних енергоефективних котла потужністю 500 кВт кожний з ККД не нижче 94%. Котельня працюватиме повністю в автоматизованому режимі без постійної присутності обслуговуючого персоналу. Ефективність котлів майже на 20% вище, ніж ті, що були до цього. За нашими оцінками, термін окупності зазначеного проекту не буде перевищувати 2-3 роки.

Окрім реконструкції цієї котельні, упродовж літа вдалося облаштувати резервне електроживлення на котельні по вулиці Ціолковського, 36. Це дозволить підвищити надійність теплопостачання мешканцям мікрорайонів Алмазний, Сади-1 і 2 та Огнівка, а також знизити витрати на придбання електричної енергії у масштабах всього підприємства, - говорить Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- Також в планах підприємства – реконструкція центрального теплового комплексу Сади-3, заміна ділянки магістрального трубопроводу вздовж вул. Мазепи біля райвиконкому Шевченківської ради.

Як зазначив Володимир Пасічко, загалом станом на сьогодні виконано поточний ремонт 70 котелень підприємства, що складає 85% загальної їх кількості. Також відремонтували 22 центральних теплових пункти та понад 200 км теплових мереж у двотрубному вимірі, що перевищує 95% від їх загальної протяжності.

 Володимир Пасічко - технічний директор підприємства «Полтаватеплоенерго»

- Також ми виконали заміну 2,8 км у двотрубному вимірі аварійних ділянок теплових мереж. 510 м теплових мереж виконано реконструкцію з застосуванням попередньо ізольованих трубопроводів, які мають більший строк експлуатації і майже вдвічі менші втрати теплової енергії при транспортуванні.

Окрім цього, відновлено теплову ізоляцію на майже 2 км теплових мереж, на що знадобилося понад 140 кубометрів ізоляційного матеріалу. Також на 102 ділянках колишніх розкопок для заміни аварійних ділянок тепломереж загальною площею майже 2,5 тисячі кв. м відновлено асфальто-бетонне покриття. На початку вересня планові підготовчі роботи завершаться - саме тоді можна буде оформлювати акт про готовність господарства до нового опалювального періоду, - зазначив технічний директор «Полтаватеплоенерго».