У Полтавському художньому музею імені М. Ярошенка відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі»

25 серпня у приміщенні Полтавського Художнього музею імені Миколи Ярошенка відбулося відкриття мандрівної інтерактивної виставки «На зламі». В ній висвітлюються всі зміни та злам звичного життя цивільного населення з початку російсько-української війни на Сході нашої країни.

Надія Нестеренко, аналітик «Східноукраїнського центру громадських ініціатив»

 - Ми зібрали сотню інтерв'ю з постраждалими і свідками, і от виставка стала таким собі форматом представлення даної інформації, вона зосереджена саме на свідченнях цивільних, оскільки так склалося, що в інформаційному просторі і суспільстві, що повага зосереджена на військових, але цивільні так само страждали, і багато кого переслідували за їхню громадську позицію, багато хто був арештований в незаконних місцях позбавлення волі так званих ЛНР І ДНР.  

Організатори говорять: мета цієї виставки – показати українцям в інтерактивному форматі ті жахи, з якими зіткнулося цивільне населення з початком російської агресії на Донбасі.

Марія Білякова, документаторка БФ Восток SOS

- Я разом з колегами збираємо документальні свідчення порушення прав людини. Тобто, свідчення про воєнні злочини, і ось виставка – це наш спосіб популяризувати цю тему, розповісти більше не так якось інтерактивно, наочно у вигляді отаких от стендів, які ще можна послухати історії людей.  

Пані Людмила, яка з власного досвіду знає про ті жахіття, говорить: українці дуже мало обізнані з цією темою, і такі виставки вкрай необхідні, щоб показати, як воно є насправді.

Людмила, переселенка

 - Сама я маю такий досвід полону, тому для мене вся ця робота є досить актуальною для просвітлення народу України. Багато мешканців Полтави розповідають і не зовсім розуміють, що на Сході коїться

Виставка вже відвідала близько 20-ти міст України. А у Полтаві діятиме до 22 вересня.