4-5 вересня в смт Опішня відбудеться ІІ-й культурно-гастрономічний фестиваль «Опішня Слива-фест» 2021

 4-5 вересня в смт Опішня відбудеться ІІ-й культурно-гастрономічний фестиваль «Опішня Слива-фест» 2021. За словами організаторів, «опішнянська слива» є нематеріальною культурно-гастрономічною спадщиною громади, яку у своїй «Енеїді» оспівував ще Іван Котляревський.

Микола Різник, голова Опішнянської ТГ

- Чому саме в Опішні, чому саме слива? Тому що здавна в Опішні були сливові сади, тому ще моя бабуся цим займалася, вирощувала сливи «угорку», «ренклод», які дуже добре піддавалися гніченню, солінню, і потім ця традиція трішки занепала. Але ще Котляревський у своїй «Енеїді» писав: «Корито опішнянських слив підносили Енею». І ми за цю ідею зачепилися і вирішили відродити цю традицію.

Організатори запевняють: цьогоріч будуть дивувати виступами відомих на всю Україну рок-зірок та майстеркласами від кулінарних майстрів.

 Микола Різник, голова Опішнянської ТГ

- Буде ведучий з 1+1 Сєнічкін, який буде готувати ексклюзивні блюда зі сливи. Можна буде безкоштовно куштувати ці страви, коли вони їх приготують. Плюс в нас буде така локація, де буде варитися рекордна кількість сливового варення-повидла, в казанах буде стояти аромат сливового варення, і його теж можна буде продегустувати. Безкоштовно дегустація буде як і в перший, так і в другий день.

Вхід на фестиваль буде безкоштовний. Також всі бажаючі можуть взяти участь у велоквесті «Макітра Опішнянских слив».

настала осінь, поспіли сливи

А ми приїхали в Опішню затусили

Сливовий фест стріча нас щороку

Шанують сливу тут красуню синьооку.