Мешканці району ГРЛ вийшли на акцію протесту

«Досить труїти наші сім ї», «Хочу вільно дихати». З такими гаслами мешканці будинків, що знаходяться неподалік колишнього заводу ГРЛ, по вул. Заводська,3, вийшли на акцію протесту. Говорять: понад рік їх труять токсичним димом. На території заводу працює підприємство, що утилізує шини великогабаритних вантажівок шляхом спалювання, - скаржаться місцеві.

 Олег Овсій - мешкає неподалік заводу ГРЛ:
-Рік тому почались перші проби, труба почала диміти, люди почали жалітись. Переважно вранці стояв страшний сморід, це була палена гума, просто не можна було стояти у дворі

Імовірно, гуму спалювали уночі, а також у вихідні, - говорить Олег Овсій.

 Олег Овсій - мешкає неподалік заводу ГРЛ:

-Інколи це було вдень, тобто, вже ніхто нічого не приховував. Зверталися в сільську раду, але там сказали, що ми нічого не можемо зробити і все залишається так, як є

Учасники акції разом з депутатами Полтавської міської ради намагалися зайти на територію заводу, але невідомі огорожу не відчинили. Депутат Київської районної у м.Полтава ради Денис Діхтярьов говорить - чорний дим від спалювання шин осідає на вікнах будинків, через це хворіють діти.

Денис Діхтярьов - депутат Київської районної у м.Полтава ради:
-Цей район, багато захворюваності у дітей. І ми виступаємо за те, щоб це свавілля припинити і допустити на територію екологічну інспекцію, щоб вона провела перевірку і встановила - хто це робить, як це робить На зв’язок ніхто не виходить, ніхто не реагує. Тут все покрито мраком, не зрозуміло, хто пале: «Це не наше підприємство, це не ми. Ніхто не знає, хто і як, але палять.

Від охоронців заводу, каже Денис Діхтярьов, надійшла інформація, що на цій території утилізують не тільки шини габаритних кар’єрних вантажівок, а й медичні відходи. Торік, зазначає депутат, місцеві вже зверталися до екологічної інспекції.

 Денис Діхтярьов - депутат Київської районної у м.Полтава ради:
-Наскільки я знаю, еко-інспекцію не пустили на перевірку. І зараз мешканці до мене звернулися, як до депутата цього району. І ми почали підтримувати цю акцію

 Євгеній Мартосенко - начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу:

-Мені показали відеозйомку з квадрокоптера. На цьому відео я побачив задимлення труби і складені резинові колеса з Бєлазів. Потім громадяни написали скаргу на підприємство, екологічна діяльність вийшла на перевірку, але була з різних причин не допущена, була викликана поліція, складені акти про недопуск на це підприємство.

-Це підприємство НПО.Називається Товариство НПО

Євген Корф - депутат Полтавської обласної ради, голова комісії з питань екології та раціонального природокористування:
-Найгірше, що органи, які повинні на це реагувати, апелюють на те, що у них немає навіть повноважень зайти сюди. Сьогодні була позачергова сесія Полтавської облради, якраз запросили на мітинг нас місцеві жителі, щоб поспілкуватися з ними і на власні очі побачити цю ситуацію. Те, що бачимо ми крізь забор - там лежать скати від вантажних автомобілів.

По завершенню мітингу його учасники вирішили звернутися з цим питанням до правоохоронних органів, а також до депутатів всіх рівнів.