У Полтаві на території Музею важкої бомбардувальної авіації провели мітинг-реквієм до Дня вшанування пам’яті захисників України

29 серпня - 7 річниця Іловайської трагедії. У Полтаві на території Музею важкої бомбардувальної авіації провели мітинг-реквієм до Дня вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

- 29 серпня, коли українські військові за домовленості виходили через гуманітарний коридор, російські війська підступно відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші.

За офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 українських військових. Серед них і наші земляки. Кожного згадали поіменно. Символікою дня є квітка соняшника, адже у серпні 2014-го багато воїнів полягло саме на соняшникових полях. На території Музею важкої бомбардувальної авіації зібралися члени родин загиблих, учасники АТО, представники органів влади, силових відомств та громадськість.

Наталія Чепіга - мати загиблого добровольця Миколи Чепіги, голова обласної спілки «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини»

- На стіні пам’яті - його світлина, з якої він всміхається мені, немов би кажучи: «пробач мене, матусю, що я не вернувся з війни. Хай сльози матерів нагадують завжди, що пам'ять не в портретах, не в медалях. Вона написана повинна бути у серцях».  

Перед присутніми виступили артисти Полтавської обласної філармонії. Заупокійну молитву прочитав військовий капелан, протоієрей Геннадій Коваленко. Він же закликав: несучи цей біль до кінця життя, ми маємо дивитися у майбутнє.

Протоієрей Геннадій Коваленко, військовий капелан

- Наше щастя і наше майбутнє - це наші діти. Це - цвіт нації. І якщо ми збережемо їх від кривавого чобота окупанта і вбивці, то цвіт нації дасть плід і ми будемо мати майбутнє. 

Олександр Товпига - начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України

- Вони пішли на небо, щоб ми жили, як люди, а не так, як хоче наш сусід. Дуже велика повага всім батькам наших хлопців.

Всі учасники пам’ятного мітингу й панахиди долучилися до всеукраїнської хвилини мовчання та поклали квіти до «Стіни пам’яті» полеглим українським воїнам.