У Полтавському Краєзнавчому музеї відбулася унікальна презентація ікон

Душі полеглих - в образах святих на ящиках від набоїв, привезених з зони операції об"єднаних сил. У Полтавському Краєзнавчому музеї вперше в Україні відбулася унікальна презентація «Полтавського Деісису» - циклу з 15 ікон. Проект присвячений Дню пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Владика Федір - архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Цей захід проводиться вперше в Україні, вперше у світі, вперше у світі і цей цикл ікон, який представлений перед вами - останню ікону художники дописували вночі, о 3-й ночі.

На ящиках з-під набоїв зображені святі воїни-мученики. Вони є символом вічного життя та добра, вони нагадують нам про те, що найбільший прояв любові - це готовність віддати життя, - зазначив Владика Федір.

Організаторами проекту є представники духовенства Полтавської Єпархії ПЦУ. Також на виставку завітали представники української греко-католицької церкви, військові капелани, ветерани рос-української війни, громадські діячі.

Максим Кролевський - священник греко-католицької церкви Полтавської парафії

- Вдивляючись в ці ікони, а матеріал, на якому вони писалися, ми не знаємо, через що він пройшов і побачив. Можливо, якби він міг говорити, він би багато розказав. Вдивляючись в ці ікони, ми маємо бачити свій вогник. Жити, діяти в ім’я любові до своєї країни.

Автори іконописної композиції - всесвітньо відомі київські художники Софія Атлантова та Олександр Клименко - учасники мистецького проєкту «Ікони на ящиках з-під набоїв», що експонувався у 13 країнах світу.

 Олександр Клименко - іконописець, один з авторів проекту

- Головна ідея цього проекту - це перетворення смерті на життя. Символом смерті є ящик з-під озброєнь. Символом життя є наші традиції і ікони. Знову ж таки це і реальне перетворення смерті на життя, тому що лікарі шпиталю ім. Миколи Пирогова - це майже 60 тис. хворих і поранених, які вони вилікували.

Серед присутніх - засновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова - Генадій Друзенко. Він вручив нагороду фельдшеру евакуаційної бригади шпиталю Світлані Скляр.

Генадій Друзенко - український правник, громадський активіст

-Нагороджується Скляр Світлана за вагомий внесок у саправу гарантування національної безпеки, зразкове виконання службових обов’язків та професіоналізм.

«Деісис» перекладається з давньогрецької як моління. Презентація проекту відбувалася у супроводі перфоманса-молитви за участі Миколи Лисенка-молодшого, праправнука композитора Миколи Лисенка. На тлі ікон автори вписали імена 206 полтавських воїнів, які віддали своє життя за незалежність України.