У Полтаві відбулося урочисте вручення сертифікатів для проведення інституційних аудитів у школах області

50 педагогів Полтавщини отримали сертифікати експертів з проведення інституційних аудитів у закладах середньої освіти. Протягом квітня-серпня директори шкіл, їх заступники, вчителі навчалися оцінювати освітні і управлінські процеси в школі. Підготовка здійснювалась управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області спільно з ініціативою "Система забезпечення якості освіти" (проєкт SURGE) та Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

Тамара Кобилянська - директор Лубенської загальноосвітньої школи №3

- Ми під час навчання оволоділи спеціальними знаннями і вміннями з питань проведення інституційного аудиту. Величезну допомогу навчання дало мені особисто як директору і колегам теж у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Отримані знання ми повеземо у свої ТГ. Розкажемо колегам і керівництву. Це допоможе нам створити якісну школу.

Інституційний аудит суттєво відрізняється від колишніх перевірок шкіл - це новий формат співпраці між закладом освіти та державою, - зазначає начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко. «Наша мета: залучати кращих - високопрофесійних, добропорядних, чесних педагогів-експертів, які реально зможуть допомогти закладу освіти. Перед Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області постає непросте завдання - підібрати таких людей, організувати для них відповідне навчання, підтримати їхню мотивацію до виконання важливої місії - підвищення якості освіти».

Інституційний аудит - це позитивний досвід для усіх учасників освітнього процесу - зазначають учасники урочистої церемонії.

Віталій Зелюк - директор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського

- Це добра співпраця, це синергія, яка. Працює на якість освіти Полтавщини. Тому спасибі Юрію Петровичу за це запрошення. Полтавський обласний післядипломної педагогічної освіти незмінно поруч з вами.

В області вже проведено 7 інституційних аудитів шкіл, до яких залучалися експерти 1 групи навчання. Наразі ж випустилися експерти 2 групи. Окрім сертифікатів, освітяни отримали і «Абетку для директора» з рекомендаціями від Державної служби якості освіти України.