27 років від дня аварії на ЧАЕС

Олексій Наріжний своє геройство на Чорнобильській АЕС згадує неохоче. Для нього «мирний» атом - страшне випробування, яке тривало 3 місяці. Реактор бачив на власні очі.

Олексій Наріжний
 ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС
"- Жили в палатках на болотах, потом на ректорі були."

Олексій Наріжний бідкається - кожного року ліквідаторів страшної катастрофи на Чорнобильській АЕС стає все менше. Чоловік уже пережив два інфаркти, страждає на цукровий діабет і має проблем з ногами. «Мирний атом» забрав усю силу.

 Олексій Наріжний
 ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС
" Болію часто. Каждий рік по разу, по двічі в больницях. Оце ось знову буду лягать.
Грошей на лікування чоловікові ледве вистачає."

Ліквідатор Віктор Сердюк 24-річним юнаком потрапив у пекло катастрофи.

 Віктор Сердюк
 ліквідатор аварії на ЧАЕС
" - Ми виходимо з поїзда, а нам на вокзалі бабушки кажуть: «Синки, ви куда? Там немає людей». А дальше була зона. Працював у…дозиметрична група МВД України. 15 днів. Доза - 26,8 рентген."

Міцним здоров’ям чоловік теж не може хизуватися. Віктор Сердюк намагається усіма силами боротися за права чорнобильців. Його ініціативи відомі навіть прем’єр-міністру України Миколі Азарову, адже він є членом робочої групи при Кабінеті Міністрів. Ліквідатор сподівається, що незабаром чорнобильці отримуватимуть більше грошей.

 Віктор Сердюк
 ліквідатор аварії на ЧАЕС
" - На сьогоднішній день є проект постанови, підписаний протокол наради у Міністра соціальної політики, де йдеться про етапне підвищення виплат чорнобильцям, евакуірованим."

Хвилиною мовчання та квітами вшанували представники влади та громадськість людей, які в страшній замовчуваній трагедії, боролися з «немирним» атомом.