В останній день літа православна церква відзначає пам'ять мучеників Флора і Лавра або день коня

31 серпня православна церква вшановує пам'ять мучеників Флора і Лавра - покровителів коней. Тому цей день також називають «кінським святом». На іконах поруч з ликами святих часто зображували цих тварин. В останній день літа на конях не працюють, прикрашають їхні гриви стрічками, кроплять святою водою. Кінь з найдавніших часів скрізь супроводжував людину. Служив як транспорт, орав землю, воював, годував. Сьогодні ми зрідка бачимо цих граційних тварин. В наш час їх використовують у спорті, сільському господарстві, для іпотерапії, а також для душі. Для полтавки Олени Сахарової її Барселона - перш за все, друг.

Олена Сахарова - власниця коня Барселони

- 5 років тому я придбала її, дивилась оголошення і якось у мене аж тьохнуло серденько. Вона знаходилась в Вінниці, але, не дивлячись на велику відстань і вартість перевозки, чоловік мене підтримав, ми придбали цю конячку. Їй тоді був рік і 8.

Олена за освітою ветеринар. Коней любить з дитинства за красу та інтелект. Уважно вивчає їх анатомію та психіку, розуміється на тонкощах взаємодії коня та людини.

Олена Сахарова - власниця коня Барселони

- Зараз дуже на заході популярні нові м’які методи, де до коня ставляться м’яко. Тобто, якщо кінь поводиться погано, можна знайти інші методи, щоб це йому доповісти. Коня хвалю голосом, погладжую, даю щось смачненьке і кінь це дуже швидко розуміє, що, якщо він буде добре поводитися - буде маса задоволення. А відсутність похвали коню буде як покарання.

Зі своєю унікальною вихованкою Олена займається двічі на тиждень. При цьому не використовує трензель, шпори та інше залізо. Батіг застосовує не для биття, а для легкого торкання. Олена дослухається до рекомендацій послідовників вищої школи виховання коней Haute Ecole, головним принципом якої є робота з вільною твариною без будь-яких засобів примусу.

Олена Сахарова - власниця коня Барселони

- Подобається гра, наприклад, в атаку. Вона стає на диби. Тобто фізичного контакту між нами нема, але вона показує, наскільки вона красиво все це вміє. Ці трюки, що можуть бути небезпечними, можна починати вчити, коли між конем встановились якісь дисциплінарні відносини. Вона знає, якої дистанції дотримуватися, я можу одним словом її зупинити.

Як результат - кобила гнідо-рябої масті на ім’я Барселона, або Барса вміє танцювати, грати у м’яча, ходити іспанським кроком, робити піаффе (рись на місці), сідати або лягати - задля цього достатньо лише прохання або жесту господарки.