З 6 вересня у Полтаві вже вдруге за рік можуть відключити гарячу воду

Вже з 6 вересня газопостачання об’єктів критичної інфраструктури міста - котелень та теплогенераторних «Полтаватеплоенерго» - може бути припинено. Про це офіційним листом полтавських тепловиків повідомило АТ «Полтавагаз», - йдеться на офіційному сайті «Полтаватеплоенерго».

 Олександр Циганок - речник пресслужби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»:
-Існує цілковита загроза того, що зранку 6 вересня об’єкти підприємства «Полтаватеплоенерго» будуть повністю відімкнені від газорозподільних мереж, якими, умовно кажучи, завідує АТ «Полтавагаз». Причина об’єктивна і напряму від «Полтаватеплоенерго» не залежить

За словами речника пресслужби «Полтаватеплоенерго» упродовж 2, 5 років через незбалансованість тарифів накопичилася заборгованість в розмірі майже 55 млн грн. Таких коштів у підприємства немає. Тим часом у пресслужбі АТ "Полтавагаз", інформують - це вимушений крок. Підприємство не може повноцінно підготуватися до опалювального сезону, маючи багатомільйонні борги за надані послуги.

Анжела Сливкіна - начальник відділу комунікацій АТ "Полтавагаз":
-30 серпня «Полтавагаз» надіслало офіційний лист «Полтаватеплоенерго» з повідомленням про припинення газопостачання. Насправді це був вимушений крок, якому передував ряд обставин. По-перше, с початку травня 2021 р. «Полтаватеплоенерго» припинило розрахунки за надані послуги розподілу природного газу. Крім боргових оплат по судовим рішенням. Станом на 1 вересня 2021 р заборгованість підприємства сягнула більш 67 млн грн
Представники Полтавагазу не раз зверталися до ПОР, як засновника "Полтаватеплоенерго" з проханням посприяти у вирішенні питання заборгованості, але безрезультатно, - повідомляють в пресслужбі. У Полтаватеплоенерго роз"яснюють - причина боргів - не вина підприємства.

 Олександр Циганок - речник пресслужби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»:
-Незбалансованість тарифів - за цим словом криється наступне, що фактично в нашому тарифі, який набув чинності з 1 січня 19 року і відтоді не змінювався, закладена вартість розподілу 1 куб метра природного газу на рівні 68 коп.
Відповідно, сплачуємо на сьогоднішній день майже 1, 80. Тож, при транспортуванні кожного кубічного метра газу підприємство має 1 грн чистого збитку, - говорить О. Циганок. Додає: проблема загальноукраїнська. Так, з 29 серпня набув чинності закон України, що регламентує взаємодію теплопостачальних систем з газопостачальними і газорозподільними, що спрямований на врегулювання цих відносин.

 Олександр Циганок - речник пресслужби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»:
-Фактично цей закон передбачає механізм розрахунку між підприємствами без залучення третіх осіб без втягування в заручники населення, зокрема, в даному випадку, населення Полтави

Тим часом «Полтаватеплоенерго» завершує підготовку до опалювального сезону. 3 вересня завершать ремонт останніх котелень, з 6-го розпочинається підготовка до пробних пусків котелень. Втручання в роботу технологічного обладнання на цьому етапі загрожує зривом старту опалювального сезону, - наголошують теплоенергетики. Зважаючи на це керівництво «Полтаватеплоенерго» звернулося до міськвиконкому, обласної ради та облдержадміністрації з проханням втрутитися в ситуацію.