У Полтаві запрацювали три камери системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР

У Полтаві, від сьогодні, почали працювати три камери системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень Правил дорожнього руху. Про це повідомив начальник Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у фейсбуці. Камери слідкуватимуть за тим, щоб водії не перевищували швидкість руху у 50 км/год. Їх встановлюють на ділянках, де аварії часто стаються саме через перевищення допустимої швидкості, - розповіла речниця патрульної поліції Полтавщини Наталія Костильова.

Наталія Костильова, речниця патрульної поліції Полтавщини

- Почнуть свою роботу три прилади контролю «Каскад», які знаходяться за адресами: вул. Європейська, прилад спрямовано у напрямку вулиці Автобазівська. л. Світанкова, 14 - прилад у напрямку вул. Юрія Тимошенка, а також вул. Маршала Бірюзова, 32 - спрямовано у напрямку Героїв -ожежних.

Підтримують ініціативу встановлення камер фотовідеофіксації і самі водії . Кажуть: це стимулюватиме до дисципліни на дорозі. Вважають, що таких приладів треба ставити більше як у місті, так й в районах області.

Андрій, водій

- Камера всіх вирівнює, всі їдуть з однією швидкістю, ніхто один одному не сигналить. Думаю буде добре, це добре.

Юрій, водій

- Потрібні для організації дорожнього руху, для покращення ситуації на дорогах. Це буде самодисципліна для водіїв. Сам я водій, і самі ж будемо старатися не порушувати дорожні правила.

Анатолій, водій

- Камери все ж таки потрібні на дорогах. Вони більш спонукають до дисципліни, не порушувати скоротний режим. І це повинно зменшити кількість ДТП.

Загалом з 3 вересня в Україні запрацював 21 комплекс автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР. Алгоритм їхньої дії такий: камера фіксує порушення, дані опрацьовує штучний інтелект і формує постанову. Її перевіряє інспектор і засвідчує порушення електронним підписом. Далі протокол друкують і надсилають поштою на адресу власника авто. Наявність штрафу відображатиметься й у сервісі «Дія» та залежатиме від допустимої норми перевищення на тій чи іншій ділянці дороги, - зазначено на сайті МВС. Штраф коливатиметься від 340 грн до 1700 грн.