У Полтаві повідомили про підозру іще одному учаснику справи щодо ймовірного вимагання хабаря

Подробиці затримання депутата міської ради за підозрою у вимаганні та отриманні хабара у 5000 доларів сьогодні прокоментував керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній під час брифінгу. Причетний до цієї справи і посадовець міськради - говорить прокурор області.

Антон Столітній - керівник Полтавської обласної прокуратури

- Депутат вчора був затриманий у порядку 208, друга особа не затримувалась. В порядку 208 вона не затримувалась, на даний час обом особам пред’явлена підозра і відносно двох осіб сьогодні матеріали направляються в суд для обрання обом особам запобіжного заходу тримання під вартою.

За діями фігурантів справи Служба безпеки України почала стежити ще з травня цього року - розповідаєерівник Полтавської обласної прокуратури. А саме після того як підприємець звернувся до правоохоронців та повідомив інформацію щодо вимагання коштів. Усього під час слідства СБУ провела 6 обшуків. Зокрема, у ресторані, який належить депутату. За словами прокурора області, через цей заклад - розповідають- і відбувалася передача коштів.

Антон Столітній - керівник Полтавської обласної прокуратури

- Вказані особи вимагали та отримали від громадянина неправомірну вигоду 5000 доларів за отримання паспорту зовнішнього упорядження фасаду житлових приміщень та паспорту та висновку на будівлю. Будівля розташована в історичному місці Полтави. Ті 5 тисяч доларів які особи отримали вони не зайшли однією частиною, вони були розбиті на 2 частини, першу частину в певний проміжок часу ці дві особи отримали, останню суму отримали вчора. Там була дуже цікаво схема, деталі якої вам розкрити не можу. Гроші ми знайшли, вони були дуже цікаво приховано.

Імена та прізвища фігурантів Антон Столітній не розголошує. Інформацію щодо обшуків у кабінеті голови Полтавської міської ТГ Олександра Мамая спростовує.

Антон Столітній - керівник Полтавської обласної прокуратури

- Доки не буде обвинувального акту, я не назву прізвища цих осіб. Начебто у кабінеті міського голови проходили обшуки - не проходили. Чому виникла ця інформація? Мабуть тому що один з фігурантів був затриманий при виході з кабінету міського голови, але в кабінеті голови слідчих дій не відбувалось.

Як відомо з достовірних неофіційних джерел мова йде про депутата Євгена Диканя та начальника з питань містобудування та архітектури Миколу Шевельова. Якщо провину фігурантів буде доведено то згідно статті 368, частини 3, їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Прес-служба міської ради ситуацію наразі не коментує.