Полтава долучилася до Всеукраїнського маршу «За тварин»

Полтава долучилася до Всеукраїнського маршу «За тварин», аби привернути увагу до питання захисту тварин від жорстокості. Організатором заходу став гуманістичний рух UAnimals.

Людмила Хоменко, зоозахисниця

- 30 міст одночасно виходять зараз на площі з основним лозунгом: «Годі знущань!». Нас дістало, тому що не приймаються ні законопроекти, які б підвищували відповідальність власника, де була б відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Також не прийнято жодного законопроекту про дельфінарії, про зоопарки, про утримання диких тварин. У нас є дві регіональні вимоги, ми зараз збираємо підписи до голови обласної ради. Причина в тому, що деякі районні центри застосовують евтаназію.

Більшість учасників прийшли на захід разом зі своїми улюбленцями. Дехто, щоб просто підтримати акцію, а дехто – через знемогу мовчати. Одна з таких - пані Людмила. На марш вона взяла і свою кішку Мері, з якою свого часу люди обійшлися надто жорстоко.

Людмила, опікується тваринами

- Мы нашли её с отсутствием більше 70% кожи. Она лечилась на протяжении 4-х месяцев, потом неожиданно она родила ребёнка в этом состоянии. У неё отсутствует ножка. У нас было 4 операции, и нам так и не смогли помочь, потому что шло отторжение кожи. И в итоге нам помог косметолог. У нас есть и кошка, которой дети играли у футбол. В итоге у нее перебиты все рёбра и порок сердца.

Крім загальних вимог, учасники маршу проголосили й локальні вимоги. Зокрема - створення комунального підприємства для вирішення проблем тварин та затвердження програм поводження з тваринами у районних центрах, де місцеві ради досі підписують договори на евтаназію чотирилапих. Під час маршу організатори збирали підписи для звернення до голови облради з проханням заборонити укладення таких договорів.