Із апаратної наради в ОДА: стан запобігання поширенню Ковід-19 та призначення житлових субсидій на опалювальний період 2021-22 років

6 вересня відбулася Апаратна нарада за участю заступників голови Полтавської ОДА, голів ОТГ, районних та селищних рад, де розглянули актуальні питання життя області. Серед питань порядку денного - організація роботи в області щодо призначення житлових субсидій на опалювальний період 2021-2022 років.

 Людмила Корнієнко - директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА:

-В зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги ми детально проаналізували, яку ще кількість громадян ми будемо мати додатково на звернення в управління соцзахисту населення. Десь 25 тис тільки по пенсійній базі ми попередньо розрахували, що можуть звернутись


Субсидії на опалення нараховуватимуть з 16 жовтня. Головне завдання - забезпечити в області своєчасне надання субсидій та провести їх нарахування не пізніше ніж до 25 жовтня, - зазначила Людмила Корнієнко.

На порядку денному – і стан запобігання поширенню гострого респіраторного захворювання Ковід-19. Зокрема, обговорили темпи вакцинації працівників галузі освіти області.

 Дмитро Лунін - перший заступник голови Полтавської ОДА:
-Потрібно вакцинувати 80%, не менше, осіб, які працюють в закладах освіти. Сьогодні двома дозами лише трохи більше 40% вакциновано, тому головам громад треба посилювати цю роботу.

Восени прогнозують збільшення кількості хворих, тому можливе введення більш жорстких карантинних обмежень, особливо в громадах, де вакцинація йде повільно, зазначив Дмитро Лунін. Серед громад, де вакциновано менше 40% працівників освіти, - Новоселівська, Семенівська, Пирятинська та Чутівська.

Юрій Курилко - в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА:
-Напруженість і, відповідно, захворювання на Ковід наростає, це все прогнозовано, ми входимо в епід-режим. Нещодавно 96 було за добу - це абсолютно вірно. Звичайно, це показник не сталий, він змінюється. Залежить від обстежень і роботи медпрацівників, але він уже насторожує.Ми надіслали лист, щоб зібрати всі ТГ, освітян, медиків, сільських старост, провести з ними роботу і показати їм оці всі речі


Наразі Департамент освіти і науки Полтавської ОДА проводить активну просвітницьку роботу серед працівників закладів освіти щодо необхідності проведення вакцинації, - зазначила у своїй доповіді очільниця Департаменту.

 Віта Ковальська - директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА:
-На сьогоднішній день в області працює… закладів освіти, працює там 45 тис 65 працівників, в 237 закладах вакцинацію здійснено більше ніж 70% персоналу, що складає 18,5%. Від 60 до 70% працівників вакциновано у 269 закладах, що становить 21% від загальної кількості.

Менше 29% працівників освіти вакциновано у 326 закладах, зазначила Віта Ковальська. За її словами, у разі зміни зеленого рівня епідемічної небезпеки на жовтий, помаранчевий або червоний, у штатному режимі в області працюватимуть 101 заклад дошкільної освіти, 118 закладів загальної середньої, 7 професійно-технічної та 9 закладів позашкільної освіти.